Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Amanda Levete - budynek jak rzeźba

tag

W stolicy Tajlandii już w przyszłym roku mają rozpocząć się prace nad nowym wieżowcem zaprojektowanym przez Amandę Levete. Obiekt ma powstać na dawnym terenie ogrodów Ambasady Brytyjskiej. Pewnie stąd budynek dostał nazwę Central Embassy.

Amanda Levete Architects powstało po rozłamie pracowni Future Systems , tworzącej ultra nowoczesne projekty. Podobnie w swoim autorskim biurze, Amanda Levete stara się wyprzedzać wszystkie dominujące nurty w architekturze i stworzyć coś nowego, ponadczasowego.

Central Embassy ma powstać przy jednej z głównych ulic w Bangkoku - ulicy Ploen Chit. Ma być nowym znakiem rozpoznawczym całego miasta. Obiekt składał się będzie z dwóch części. Siedmio piętrowa baza ma mieć charakter wielkiego centrum handlowo - usługowego. Z niej wydobywać się będzie 23 piętrowy hotel. Łącznie obiekt ma mieć prawie 140 tysięcy m2 powierzchni.

Kształt budynku nie powinien być obcy nikomu kto widział już wcześniejsze prace Amandy Levete. Porównać go można do chociażby mebli, które projektuje architektka.

Central Embassy ma być ukończone w 2013 roku.

Skomentuj:

Amanda Levete - budynek jak rzeźba