Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Największe domy na świecie

aru

Największe domy na świecie są w Australii - donosi agencja Reutera. W ciągu ostatnich 10 lat przeciętna powierzchnia australijskich domów i mieszkań wzrosła o 10 proc. i wynosi obecnie 214,6 m kw. Dla porównania, średnia wielkość mieszkania w Polsce to 70,2 mkw.

Trojan House Jackson Clements Burrows Architects,dom pasywny, dom jednorodzinny, Australia
Trojan House autorstwa Jackson Clements Burrows Architects - Mityczny Koń Trojański posłużył jako punkt wyjścia do przebudowy tego domu na przedmieściach Melbourne. Po przebudowie stanowi on doskonałą kryjówkę dla dzieci.
Trojan House Jackson Clements Burrows Architects

 

 

Australijczycy przegonili Amerykanów pod względem przeciętnej powierzchni domów i zajmują obecnie pod tym względem pierwsze miejsce na świecie - wynika z raportu Commonwealth Bank of Australia, o którym informuje w poniedziałek agencja Reutera.

 

Badanie wykazało, że w ciągu ostatnich 10 lat przeciętna powierzchnia australijskich domów i mieszkań wzrosła o 10 proc. i wynosi obecnie 214,6 m kw. czyli niemal trzykrotnie więcej niż w Wielkiej Brytanii.

 

Jednocześnie powierzchnia nowo budowanych domów i mieszkań w Stanach Zjednoczonych spadła w ostatnim roku po raz pierwszy od dekady - z 212 m kw. do 201,5 m kw.

 

W Europie największe domy i mieszkania buduje się w Danii. Przeciętnie mają one 137 m kw. powierzchni. Kolejne miejsca zajmująGrecja z 126 m kw. i Holandia ze 115,5 m kw.

 

Według GUS w Polsce średnia wielkość mieszkania to 70,2 mkw, jednak najbardziej pożądane na rynku to dwupokojowe o powierzchni ok. 50 mkw. Mimo, że w ofercie deweloperów nie brakuje też dużych mieszkań, na ich zakup niewielu może sobie pozwolić.

 

 

Zobacz galerię domów >>

 

 

AR

źródło: PAP

 

 

Zobacz także:

 

Najlepsze budynki w Australii

 

Glenn Murcutt, architekt domów jednorodzinnych

 

Australijskie domy przy plaży

Skomentuj:

Największe domy na świecie