Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najwyższy hotel świata rośnie w Chinach

syste

W Szanghaju powstaje najwyższy hotel świata. Wieżowiec Shanghai Tower osiągnie 632 metry wysokości i będzie ponad 100 metrów wyższy od sąsiadującego z nim Shanghai World Financial Center, uznawanego za jeden z najwyższych budynków globu. Jin Jiang International Hotel znajdzie się między 84. a 110. piętrem wieżowca i przywita pierwszych gości już w 2014 roku.

Projekt wieżowca zaprojektowany przez międzynarodową pracownię Gensler będzie zlokalizowany w samym sercu strefy finansowej Szanghaju.Inwestycja sąsiaduje z Jin Mao Tower (421 m) oraz Shanghai World Financial Center (492,3 m). Ma stać się on nową ikoną podniebnej panoramy miasta. Oprócz hotelu, który zajmować będzie 27 szczytowych pięter, w wieżowcu znajdą się także powierzchnie biurowe, handlowe i centrum konferencyjne.

Według założeń projektowych hotel będzie obsługiwał 258 luksusowych pokoi wraz z lobby na 101. piętrze. Ma to być najbardziej luksusowy hotel Szanghaju i jeden z najlepszych w całych Chinach. Miano to w chwili obecnej należy do Park Hyatt Shanghai. Konkurencję dla inwestycji stanowi również Ritz-Carlton Hong Kong, którego otwarcie przewiduje się w przyszłym roku.

Jin Jiang International Hotel w założeniu projektantów i inwestorów ma cieszyć się nie tylko wysokim standardem, ale również ekologicznymi rozwiązaniami. Shanghai Tower będzie drugim najwyższym budynkiem w Chinach, a trzecim na świecie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Najwyższy hotel świata rośnie w Chinach