Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Forum zmienia kolor. Kolejna reklama-gigant?

red

Okolice ronda Dmowskiego w Warszawie to reklamowy ściek, gdzie na budynkach wiszą ogromne banery. Elewacja dawnego hotelu Forum podzieli prawdopodobnie ten sam los.

Skrzyżowanie Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich wygląda jak zbieg alejek między straganami na bazarze. Przynajmniej do tej pory od reklam wolny był jeden narożnik tego skrzyżowania - ten, na którym stoi dawny hotel Forum, którego obecny właściciel przechrzcił na Novotel Centrum. Jednak na tym stumetrowym budynku właśnie pojawili się alpiniści, którzy na jego elewacji zaczęli naklejać kolorową folię. Początkowo wyglądało to jak próby przed zmianą kolorystyki budynku. Kolejną, bo prawie dokładnie siedem lat temu panele elewacyjne hotelu zmieniono z żółtobrązowych na obecne.

Jednak w miarę pracy alpinistów miedziano-brązowa folia zaczęła też zasłaniać okna pokojów hotelowych. Tak nie remontuje się elewacji, tylko rozkleja się reklamę. Ta byłaby monstrualna - prawie 50 na 100 m. To rozmiary zbliżone do boiska piłkarskiego. - Nie dostaliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie - powiedział nam zaskoczony Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Czy dawny hotel Forum zamienia się w wieszak na reklamy? Katarzyna Gronek z biura prasowego Orbisu, operatora hotelu, odpowiedź na to proste pytanie przysłała dopiero po kilku godzinach. Była bardzo lakoniczna: "Trwają prace związane z okolicznościową zmianą wyglądu elewacji. Ostateczny ich kształt mieszkańcy Warszawy poznają już niebawem" - napisała w mailu. Jak zmiana elewacji może być okolicznościowa? Czy to określenie zwiastuje reklamę? Na te pytania Katarzyna Gronek już nie odpowiedziała.

Michał Wojtczuk

czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel Forum zmienia kolor. Kolejna reklama-gigant?