Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Buduje arkę, bo "po grzesznym życiu trzeba zrobić coś bożego"

red

To będzie jeden z najdziwniejszych budynków w Polsce. Ekscentryczny artysta ze wsi Pławna Górna w województwie dolnośląskim postanowił wybudować biblijną arkę, w której umieści swoje obrazy, pamiątki i prastare skamieliny.

Arka będzie całkiem spora - konstrukcja mierzy 40 metrów długości, 15 wysokości i 10 szerokości. Autor, Dariusz Miliński zapowiada, że w środku znajdą się jego obrazy, rzeźby i święte relikwie. Planuje także utworzenie kącika archeologicznego ze zbiorami skamielin, które sam znalazł w okolicy. Oto co powiedział reporterom Telewizji Łużyce:

Jak się okazuje Arka to nie pierwszy projekt architektoniczny artysty. W tej samej wsi stoi wybudowany przez niego Zamek Legend Śląskich, który jest czymś w rodzaju miniaturki średniowiecznego grodu z muzeum przesiedleńców i pracowaniami artystycznymi. Różowy zameczek jest atrakcją wycieczek szkolnych. W jego wnętrzach panuje ponoć "bajkowa atmosfera".

Według Pana Dariusza Milińskiego obiekty, które tworzy w Pławnej to "skwareczki" okraszające ubogi krajobraz regionu. Jak dla nas to istna bomba kaloryczna!

A Wy co sądzicie? Zagłosujcie w sondażu poniżej!

na mapie: Zamek Legend Śląskich, Pławna

    Więcej o:

Skomentuj:

Buduje arkę, bo "po grzesznym życiu trzeba zrobić coś bożego"