Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eko-miasteczko studenckie na Bemowie

2gesu

Osiedle Przyjaźń 2.0 ma szanse stać się pierwszym w Polsce kampusem akademickim o zerowym bilansie emisji CO2. Projekt dla warszawskiej dzielnicy Bemowo powstał w pracowni BudCud.

Innowacyjny kampus akademicki ma powstać na warszawskim Bemowie. Nowe obiekty mają zostać harmonijnie wkomponowane w zastaną unikatową zabudowę drewnianą oraz tereny zielone Osiedla Przyjaźń. Zachowany zostanie także kameralny charakter całego układu urbanistycznego. Plan kampusu podzielony został na wyraźnie wyodrębnione strefy funkcjonalne, tworzą je zarówno budynki mieszkalne, jak i obiekty dydaktyczne i usługowe, a także wielofunkcyjna przestrzeń publiczna mająca pełnić rolę całorocznej agory.

Sam akademik to rozległa platforma, w której wnętrzu znajdą się zrewitalizowane drewniane domy oraz nowe budynki akademickie, których bryły wyrastać będą ponad płaszczyznę dachu. Na wyniesionej ponad poziom otoczenia platformie znajdą się publiczne place. To będzie oaza ciszy i spokoju, atrakcyjne miejsce oderwane od miejskiego zgiełku.

W wyrastających ponad platformę domach znajdą się nowoczesne mieszkania dla pond 600 studentów, które dodatkowo połączone zostaną z wewnętrznymi przestrzeniami wspólnymi, sprzyjającymi interakcji i budowaniu więzi wewnątrz akademickiej wspólnoty.

Poniżej, na poziomie parterów budynków znajdzie się funkcjonalne centrum osiedla, które będzie całkowicie uwolnione od ruchu kołowego. Samochody mają być pozostawiane na parkingach zbiorczych zlokalizowanych na obrzeżach osiedla. W połączeniu z bliskością komunikacji publicznej, rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych, licznymi terenami zielonymi i nowoczesną, ekologiczną architekturą, Osiedle Przyjaźń 2.0 ma szanse stać się pierwszym w Polsce kampusem akademickim o zerowym bilansie emisji CO2.

więcej na www.budcud.org

Skomentuj:

Eko-miasteczko studenckie na Bemowie