Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co kryje drewniana stodoła?

nobo

W szczerym polu, nieopodal Częstochowy, stanęła potężna, a zarazem delikatna i szalenie intrygująca drewniana konstrukcja. Co kryje budynek autorstwa ISBA Grupa Projektowa?

Za ażurową drewnianą pergolą kryje się nowoczesna, wielofunkcyjna hala sportowa z trybunami i boiskami do rozgrywek koszykówki, piłki siatkowej i piłki ręcznej. Przylega do niej dwukondygnacyjny zespół szatniowo-sanitarny, z pomieszczeniami siłowni, fitness oraz kawiarni połączonych intensywnie zieloną i pomarańczową klatką schodową. A wszystko to na niemal 2 tys. mkw powierzchni.

Sala sportowa w Pankach, niewielkiej miejscowości położonej 30km na zachód od Częstochowy, to pierwsza taka inwestycja w gminie. Obiekt został zaprojektowany przez wrocławską pracownię ISBA Grupa Projektowa. Obiekt stanowi pierwszy etap realizacji nowego gimnazjum w Pankach i pełni rolę lokalnego ośrodka sportu.

Całość zamyka się w jednej przeszklonej bryle ukrytej za drewnianą pergolą, tworząc od wewnątrz grę świateł i cieni. Masywna pergola wykonana jest z modrzewiowych paneli o wymiarach 8x20cm, które jednocześnie stanowią przesłonę dla nadmiernego nasłonecznienia.

Najciekawszym zadaniem projektowym było „ubranie” obiektu wielkiego gabarytu w formę, która nie zdominuje okolicy. W formie drewnianej stodoły budynek wyraźnie nawiązuje do charakteru wiejskiej architektury. Ostatecznie bryła na pewno dominuje w swoisty sposób, ale lekkością i wyjątkową architekturą.

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 12 maja 2012 roku. Hala sportowa przeznaczona jest do użytkowania przez młodzież Gimnazjum w Pankach w ramach zajęć lekcyjnych, a także przez osoby prywatne lub kluby sportowe. Wyposażenie sali w pomieszczenie dla spikera i nowoczesną instalację nagłaśniającą dodatkowo zwiększa możliwości funkcjonalne sali.

    Więcej o:

Skomentuj:

Co kryje drewniana stodoła?