Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej

red

Wiemy jak będzie wyglądał budynek C PRIM Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie. Konkurs na jego koncepcję wygrała pracownia Asman Pieniężny Architekci oraz architekt Paweł Czaplicki

Projektując gmach architekci starali się uwzględnić nie tylko specyficzne wymagania, które wynikają z funkcji budynku, ale też urbanistyczny układ okolicy i uwarunkowania, które określone są w miejscowym planie zagospodarowania. Projekt prostej bryły budynku ma uwzględniać wszystkie te czynniki oraz z szacunkiem odnosić się do sąsiednich zabudowań.

Budynek "C PRIM" to kolejny element zespołu budynków PAN, na który składają się sąsiednie obiekty. Nowy budynek został funkcjonalnie połączony z istniejącym już gmachem "C" oraz ulicami i chodnikami w taki sposób, aby mógł działać samodzielnie.

Przygotowany przez architektów projekt zakłada budowę 5-kondygnacyjnego obiektu o zwartej bryle. Budynek wyróżnia się ekologicznymi rozwiązaniami, które mają sprawić, że będzie "pobierał" mniej energii i w konsekwencji będzie tańszy w utrzymaniu. Jego budowa będzie stanowiła domknięcie układu budynków PAN i wytworzy naturalną przestrzeń wewnętrznego dziedzińca.

Elewację budynku stanowią białe i czarne poziome pasy, które odzwierciedlają układ funkcjonalny wnętrza. Te zaś zostało zaprojektowane tak, by można było w przyszłości elastycznie je aranżować. Tak zaprojektowana bryła dobrze wpisała się w najbliższe otoczenie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej