Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom na linii horyzontu we Wrocławiu

red

Pod Wrocławiem powstała biała willa, która urzeka prostotą. To najnowsza realizacja pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci

Dom na linii horyzontu zaprojektowali architekci Łukasz Kabarowski i Anna Misiura z pracowni KMA. Willa znajduje się pod Wrocławiem. Wyróżniają ja idealnie białe, gładkie ściany. Jak zaznaczają autorzy budynek jest swoistą granicą i łącznikiem pomiędzy błękitem nieba a zielenią przyrody.

Budynek jest prosty w swej formie. Architekci zdecydowaną linią obrysowali krawędzie dachu i optycznie połączyli w całość trzy, przesunięte względem siebie części budynku. Ogromne przeszklenia frontowej ściany nadały bryle lekkości i umożliwiły swobodne przenikanie światła do wnętrza.

We wnętrzach dominują otwarte przestrzenie. Salon i jadalnia sąsiadują z ogrodowym tarasem, na który dostać się można przez panoramiczne i przesuwane okna. Częściowo przeszklony korytarz prowadzi do czterech sypialni, a na jego końcu znajduje się basen, którego wielkie przesuwne okna gwarantują dobre doświetlenie oraz widok na ogród, który latem optycznie niemal przenika do środka.

Projektując dom w tej formie architekci chcieli stworzyć elegancką i ponadczasową przestrzeń pełną światła. Ma w tym pomóc prosta paleta barw, dzięki której budynek może dobrze współgrać z otoczeniem i w ten sposób faktycznie stać się częścią krajobrazu - domem na linii horyzontu.

Skomentuj:

Dom na linii horyzontu we Wrocławiu