Powiew luksusu w Bydgoszczy. Budują Hotel Hilton
W hotelu Hilton oprócz spa na gości czekać będzie gruzińska restauracja i winiarnia, która niemal wbije się w pobliską rzekę
Ekskluzywny hotel powstanie w budynku przy ul. Świętej Trójcy, który został zbudowany w 1903 r. i początkowo pełnił funkcję farbiarni odzieży. Prywatny zakład jednak po II wojnie światowej został znacjonalizowany i w takiej formie działał do początku lat 90. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu opuszczony budynek popadał w ruinę. Dopiero w 2011 r. kupił go Maciej Juszczakiewicz, który postanowił przemienić go w czterogwiazdkowy hotel. Prace na budowie już ruszyły.
Przygotowujemy teren pod budowę, jednak są one podporządkowane pracom archeologicznym. Te potrwają jeszcze około dwóch, trzech tygodni - wyjaśnia Juszczakiewicz.
Projekt przebudowy budynku opracowało biuro projektowe archhouse. Nowy hotel zaoferuje swym gościom 126 pokoi, spa, saunę, gabinet odnowy biologicznej, salę fitnes i salę konferencyjną. Kulinarną ciekawostką będzie gruzińska restauracja, która znajdzie się na najniższym poziomie tuż w pobliżu rzeki Młynówki. Restauracja będzie otwarta dla wszystkich bydgoszczan.
Projekt jest bardzo dobry i dlatego uzyskał naszą akceptację. Bryła świetnie wpisze się w najbliższe otoczenie. Sprawi, że Wenecja Bydgoska wypięknieje - zachwala Sławomir Marcysiak, miejski konserwator zabytków.
Budowa hotelu pochłonie 40 mln zł. i potrwa do końca 2014 r.
- Więcej o:
Hotel Hilton w Łodzi. Na elewacji umieścili...
Hotel na środku jeziora. To nasze Mazury!
Jankowa Żagańska: wieża ciśnień. Zaprojektował ją Otto Bartning - współtwórca Bauhausu
Podwarszawski Dom z Obróconym Sercem od Z3Z ARCHITEKCI z nagrodą ICONIC AWARDS 2024
W Brennej pod Starym Groniem powstanie duży kompleks hotelowo-konferencyjno-rekreacyjny
Rubra - domy w czerwieni w Straszynie. Współczesna interpretacja historycznej zabudowy regionu
Pod Warszawą powstanie Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich. Partnerem biznesowym inwestycji jest Robert Lewandowski
Dom Loop od pracowni Mobius. Gdy architektura czerpie z natury