Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Powiew luksusu w Bydgoszczy. Budują Hotel Hilton

red, bydgoszcz.gazeta.pl

W hotelu Hilton oprócz spa na gości czekać będzie gruzińska restauracja i winiarnia, która niemal wbije się w pobliską rzekę

Ekskluzywny hotel powstanie w budynku przy ul. Świętej Trójcy, który został zbudowany w 1903 r. i początkowo pełnił funkcję farbiarni odzieży. Prywatny zakład jednak po II wojnie światowej został znacjonalizowany i w takiej formie działał do początku lat 90. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu opuszczony budynek popadał w ruinę. Dopiero w 2011 r. kupił go Maciej Juszczakiewicz, który postanowił przemienić go w czterogwiazdkowy hotel. Prace na budowie już ruszyły.

Przygotowujemy teren pod budowę, jednak są one podporządkowane pracom archeologicznym. Te potrwają jeszcze około dwóch, trzech tygodni - wyjaśnia Juszczakiewicz.

Projekt przebudowy budynku opracowało biuro projektowe archhouse. Nowy hotel zaoferuje swym gościom 126 pokoi, spa, saunę, gabinet odnowy biologicznej, salę fitnes i salę konferencyjną. Kulinarną ciekawostką będzie gruzińska restauracja, która znajdzie się na najniższym poziomie tuż w pobliżu rzeki Młynówki. Restauracja będzie otwarta dla wszystkich bydgoszczan.

Projekt jest bardzo dobry i dlatego uzyskał naszą akceptację. Bryła świetnie wpisze się w najbliższe otoczenie. Sprawi, że Wenecja Bydgoska wypięknieje - zachwala Sławomir Marcysiak, miejski konserwator zabytków.

Budowa hotelu pochłonie 40 mln zł. i potrwa do końca 2014 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Powiew luksusu w Bydgoszczy. Budują Hotel Hilton