Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Betonowe Muzeum Motoryzacji w Białymstoku [DYPLOM ROKU]

red, bialystok.gazeta.pl

Projekt modernistycznego gmachu zwyciężył w konkursie na najlepszy projekt dyplomowy

pawel fiedczas projekt muzeum motoryzacji architektura betonowa
Projekt Białostockiego Muzeum Motoryzacji
Fot. Paweł Fiedczak

Nie tak dawno prezentowaliśmy w BRYLE projekt domu spokojnej starości we Wrocławiu (tutaj). Betonowy dom seniora został nagrodzony przez Politechnikę Krakowską w konkursie na najlepszy projekt dyplomowy studentów architektury. Wśród nagrodzonych znalazł się także opracowany przez Pawła Fiedczaka projekt Białostockiego Muzeum Motoryzacji.

Muzeum motoryzacji w Białymstoku wprawdzie istnieje, jednak obecnie działa w powojskowym magazynie, w którym brakuje profesjonalnych przestrzeni wystawienniczych. Przygotowany przez młodego architekta projekt zakłada budowę nowej siedziby Muzeum na starym torze przy ulicy Ciołkowskiego.

Fiedczak zaproponował, aby Muzeum było zbudowane niemal w całości z betonu. Jego główna bryła miałaby unosić się nad wejściem. To właśnie w tej części architekt przewidział sale wystawowe. Frontowa i boczna ściana zostałaby mocno przeszklona - wpuszczając do wnętrza dużą ilość światła.

 Projekt Białostockiego Muzeum Motoryzacjiwiz. Paweł Fiedczak

Zaprojektowany budynek ma też podziemną kondygnację. Architekt umieścił tam samochodowy warsztat i pomieszczenia techniczne. Na parterze oprócz sal ekspozycyjnych znalazło się miejsce na restaurację i pomieszczenia dla pracowników Muzeum.

czytaj więcej: bialystok.gazeta.pl

Skomentuj:

Betonowe Muzeum Motoryzacji w Białymstoku [DYPLOM ROKU]