Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hiszpański dom Roberta Koniecznego

red, katowice.gazeta.pl

Robert Konieczny zaprojektował dom, który stanie na ekskluzywnym osiedlu w Hiszpanii

Pokazowa willa powstanie z inicjatywy firmy Maestrii, która współpracuje z najlepszymi architektami z całego świata. Budynek znajdzie się na ekskluzywnym kompleksie i będzie sąsiadował z polami golfowymi, hotelami i willami. Pracownicy firmy długo zastanawiali się, które pracownie zaprosić do współpracy. Biuro KWK Promes miało kilkunastu konkurentów, między innymi pracownie: MVRDV, UN Studio, HHF + Ai Weiwei oraz Will Alsop.

To było ogromne zaskoczenie. Osiedle tej firmy pomiędzy Gironą a Barceloną miało zaprojektować dziewiętnastu doskonałych architektów. I my. Straszny stres. Z początku robota nie szła. Pewnego dnia poszedłem na obiad. Myślę sobie: spokojnie. Rób to, co zawsze. Emocje na bok. Zacząłem szkicować, potem wróciłem do biura i się udało. Trzeba po prostu robić swoje i to, co się lubi - mówi Robert Konieczny.

Dom pod BarcelonąFot. KWK Promes

Zaprojektowany przez Polaków budynek będzie miał ponad 450 metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt będzie otoczony murem, który częściowo będzie stanowi ścianę basenu. Architekci wykorzystali tutaj naturalne nachylenie terenu. Budowa domu ma ruszyć w 2014 roku.

Skomentuj:

Hiszpański dom Roberta Koniecznego