Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Arka kontra auto. Samochód zderzył się z domem Roberta Koniecznego

red

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas rajdu który odbywał się niedawno w okolicach Brennej. Jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem, zboczył z trasy i zatrzymał się dopiero na domu... Roberta Koniecznego.

Wypadek z udziałem domu Roberta Koniecznego
Wypadek z udziałem domu Roberta Koniecznego
fot. Robert Konieczny (https://www.facebook.com/robert.konieczny)

O Robercie Koniecznym ostatnimi czasy w mediach pojawiało się dużo informacji - zwłaszcza za sprawą międzynarodowej nagrody dla Przełomów czy nominacji w konkursie World Architecture Festival. Ale to najnowsze nieszczęśliwe zdarzenie odbiło się naprawdę szerokim echem także w mainstreamowych mediach a nie tylko w prasie branżowej. Sam Robert całą sytuację w zabawny sposób skomentował na swoim profilu na Facebooku:

Kurcze, TVN 24, teraz Tvp dzwoni. Nigdy bym nie pomyślał, że prosta historia jest lepsza od międzynarodowych nagród:-)

W dom Roberta uderzył terenowy jeep, którego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Szczęśliwie nikomu nic poważnego się nie stało, najbardziej ucierpiał samochód, kierowcy, pasażerowi oraz domowi - nie stało się nic poważnego.

Jak zauważa architekt być może pomocna była w tym nietypowa konstrukcja domu, który oderwany od podłoża ma w tym miejscu ukośną ścianę, która pomogła częściowo wytracić impet pojazdu niejako wgniatając go w ziemię na głębokość 30 cm.

Otwartym pozostaje pytanie co by się stało, gdyby w tym czasie przebywał ktoś na podwórku, lub do zderzenia doszło by z innym, mniej odpornym na uderzenia budynkiem. Czy organizacja tego typu sportowych imprez nie powinna przebiegać w miejscach niezabudowanych, a jeśli już ich trasa przebiega w okolicy budynków, czy nie powinny być one zabezpieczone przed tego typu wydarzeniami?

Cóż, wszystko skończyło się dobrze. Przed domem nie bawiły się dzieci i nie było gapiów. Jeep trafił w podniebienie a nie np. w trap, bo wtedy znalazłby się w środku, a może i przeleciałby na drugą stronę...Mam nadzieję, że organizatorzy wyciągną z tego wnioski. - Robert Konieczny

Mamy nadzieję, że kolejne newsy architektoniczne, które będzie można obejrzeć w głównych wydaniach programów informacyjnych, będą bardziej poświęcone projektowaniu, a mniej poświęcone nieszczęśliwym zdarzeniom.

Więcej o domu Arce przeczytasz TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Arka kontra auto. Samochód zderzył się z domem Roberta Koniecznego