Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: Arkadia idzie do remontu [WIZUALIZACJE]

red

Centrum handlowe Arkadia powstało 10 lat temu. Właściciel uważa, że to sporo czasu i dlatego zdecydował się na odświeżenie wnętrz kompleksu. Remont będzie przebiegał pod osłoną nocy

W środku działa 180 sklepów, 20 punktów usługowych oraz 30 restauracji, kawiarni oraz multipleks. To czyni Arkadię jednym z największych centrów handlowych w Polsce.

Za projekt przebudowy odpowiada grupa projektowa pod kierunkiem pracowni SUD Architekt, a jego autorem jest Jocelyn Frederic Fillard, który odpowiadał wcześniej za projekt między innymi centrum handlowego Manufaktura w Łodzi.

Opracowana przez architektów koncepcja zakłada przebudowę części parteru, pierwszego i drugiego piętra Arkadii. Cała główna część pierwszego poziomu Arkadii zostanie powiększona o ponad 200 m kw. powierzchni. W tej nowej części powstanie strefa zieleni, w której klienci będą mogli odpoczywać. Powiększona zostania strefa restauracyjna - liczba miejsc siedzących podniesie się z 500 do 800.

Projektanci nie zapomnieli o dzieciach. Na drugim piętrze zostanie przebudowana strefa, z której mogą korzystać najmłodsi. Powstaną specjalne elementy, które połączą rozrywkę z edukacją. Służyć temu mają nowoczesne technologie interaktywne. W sumie plac zabaw zaoferuje 1000 m kw. przestrzeni.

Remont obiektu będzie trwał kilka miesięcy. Przez cały ten czas centrum handlowe będzie działać normalnie. Właściciel zapewnia, że prace budowlane będą trwały głównie w nocy.

Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2014 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: Arkadia idzie do remontu [WIZUALIZACJE]