Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy gmach warszawskiego ASP prawie gotowy! [WIEŚCI Z BUDOWY]

red

Budynek będzie częścią nadwiślańskiego traktu spacerowego. Powstający gmach uchwycił w swoim obiektywie fotograf Piotr Krajewski (www.a-pk.pl)

Nowy budynek warszawskiej ASP, więcej zdjęć na www.a-pk.pl
Nowy budynek warszawskiej ASP, więcej zdjęć na www.a-pk.pl
fot. Piotr Krajewski

Nowy budynek warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych powstaje przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Za realizowany projekt odpowiada pracownia JEMS Architekci. Projekt ten pochodzi z konkursu, który został ogłoszony w 2008 r. Wizja przygotowana przez pracownię JEMS zajęła drugie miejsce (pierwszego wtedy w ogóle nie przyznano).

Nowoczesny i zarazem skromny gmach uzupełni lukę w pierzei ulicy. Czteropiętrowy budynek powstaje tuż obok istniejącego już starego budynku ASP. Zaprojektowany przez JEMS architekci obiekt wyróżnia się dużymi oknami, oraz elewacją pokrytą płytami, których odstające krańce ciekawie korespondują ze światłem słonecznym dzięki czemu z godziny na godzinę elewacja gmachu delikatnie zmienia swoje oblicze.

W środku obok sal wykładowych, pracowni rzeźby i multimediów oraz kawiarni znajdzie się sala widowiskowa na 260 miejsc z ogromnym zapleczem scenograficznym. Ciekawostką będzie dach pawilonu, na którym będą mogły odbywać się niewielkie teatralne spektakle. W ramach inwestycji powstaje też dziedziniec, który zaoferuje przestrzeń ekspozycyjną otwartą dla wszystkich mieszkańców.

 

Fotografie wykonał Piotr Krajewski (www.a-pk.pl)

x

Skomentuj:

Nowy gmach warszawskiego ASP prawie gotowy! [WIEŚCI Z BUDOWY]