Drewniany hotel z widokiem na Karkonosze
Goście, którzy będą chcieli częściej go odwiedzać będą mogli kupić pokój na własność. Jak wam się podoba ten projekt?

Obiekt będzie drugim w regionie hotelem z pięcioma gwiazdkami. Jego projekt powstał w warszawskiej pracowni KM Rubaszkiewicz.
Szukaliśmy projektu z wizją, który wykorzysta atrakcyjne położenie zalesionej działki z widokiem na Szrenicę, najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby, czegoś nowoczesnego, designerskiego i lekkiego, co przyciągnie uwagę i turystów, i inwestorów, i świata biznesu - mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow.
Architekci zaprojektowali hotel tak by swym kształtem odróżniał się od innych wypoczynkowych miejsc w Szklarskiej Porębie, ale jednocześnie delikatnie nawiązywał do kontekstu miejsca. By osiągnąć to ostatnie projektanci wykorzystali naturalne drewno i kamień. Nadali jednak budynkowi nowoczesną formę. Bryła pełna jest krągłości i mocno przeszklona.
Nowoczesna forma budynku hotelowego musiała spełniać wymagania miejscowego planu zagospodarowania terenu - elementy architektury przysłupowej, uzgodnienia z konserwatorem zabytków, ograniczona powierzchnia zabudowy, wysokość do 15 m. - komentuje Konrad Rubaszkiewicz z pracowni KM Rubaszkiewicz.
Budynek będzie funkcjonował jako "condohotel", to znaczy, że poszczególne pokoje hotelowe będą przeznaczone na sprzedaż. W sumie kompleks "Park Wakacyjny - Sun & Snow Resorts - Szklarska Poręba" składać się będzie z trzech części. Goście będą mogli korzystać ze SPA, basenów, sali zabaw dla dzieci, restauracji, sali balowej i zaplecza konferencyjnego. Jednocześnie obiekt pomieści nawet 1000 osób.
Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na rok 2014, a jej ukończenie dwa lata później.
- Więcej o:
Domek od Renzo Piano, czyli sześć metrów kwadratowych wygody
Betonowa kładka lewitująca nad taflą wody. Jak to możliwe? [PROJEKT]
Biedronka w Zakopanem od Karpiel Steindel Architektura
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie
Wrocławska Renoma kończy 95 lat. Od luksusowego domu towarowego do wielofunkcyjnego obiektu typu mixed-use