Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewniany hotel z widokiem na Karkonosze

red

Goście, którzy będą chcieli częściej go odwiedzać będą mogli kupić pokój na własność. Jak wam się podoba ten projekt?

Obiekt będzie drugim w regionie hotelem z pięcioma gwiazdkami. Jego projekt powstał w warszawskiej pracowni KM Rubaszkiewicz.

Szukaliśmy projektu z wizją, który wykorzysta atrakcyjne położenie zalesionej działki z widokiem na Szrenicę, najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby, czegoś nowoczesnego, designerskiego i lekkiego, co przyciągnie uwagę i turystów, i inwestorów, i świata biznesu - mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow.

Architekci zaprojektowali hotel tak by swym kształtem odróżniał się od innych wypoczynkowych miejsc w Szklarskiej Porębie, ale jednocześnie delikatnie nawiązywał do kontekstu miejsca. By osiągnąć to ostatnie projektanci wykorzystali naturalne drewno i kamień. Nadali jednak budynkowi nowoczesną formę. Bryła pełna jest krągłości i mocno przeszklona.

Nowoczesna forma budynku hotelowego musiała spełniać wymagania miejscowego planu zagospodarowania terenu - elementy architektury przysłupowej, uzgodnienia z konserwatorem zabytków, ograniczona powierzchnia zabudowy, wysokość do 15 m. - komentuje Konrad Rubaszkiewicz z pracowni KM Rubaszkiewicz.

Budynek będzie funkcjonował jako "condohotel", to znaczy, że poszczególne pokoje hotelowe będą przeznaczone na sprzedaż. W sumie kompleks "Park Wakacyjny - Sun & Snow Resorts - Szklarska Poręba" składać się będzie z trzech części. Goście będą mogli korzystać ze SPA, basenów, sali zabaw dla dzieci, restauracji, sali balowej i zaplecza konferencyjnego. Jednocześnie obiekt pomieści nawet 1000 osób.

Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na rok 2014, a jej ukończenie dwa lata później.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drewniany hotel z widokiem na Karkonosze