Nowy hotel w Poznaniu. Jak staromiejskie kamieniczki

red

To trzeci w Polsce, po Wrocławiu i Krakowie hotel sieci PURO. Goście będą mogli zarezerwować pokój przez internet lub smartfona.

Hotel PURO Poznań powstaje tuż obok Starego Rynku
Hotel PURO Poznań powstaje tuż obok Starego Rynku
źródło: ASW Architekci

Hotel PURO Poznań powstaje przy ul. Stawnej, tuż obok zabytkowych budynków Starego Miasta. Inwestor, do którego należy sieć chce budować swoje hotele w centrach miast. To z kolei często oznacza, że projekt musi uwzględnić zabytkowy charakter okolicy. Poznański hotel będzie sąsiadował z dawną synagogą i zajmie pustą działkę, która zaniedbana od wielu lat straszyła spacerujących mieszkańców i turystów. Projekt wykonała pracowani ASW Architekci.

Obiekt ma być w maksymalnym stopniu samoobsługowy. Goście będą mogli zarezerwować pokój przez internet lub smartfona. Przez telefon będzie też można zameldować i wymeldować się. Rezerwacji dokonać będzie można również na miejscu przy pomocy specjalnego interaktywnego panelu rezerwacyjnego. Pojawi się on zamiast tradycyjnej recepcji. Goście nie będą jednak pozostawieni sami sobie. Przez całą dobę będą mogli korzystać z pomocy konsjeża.

Technologiczne nowinki pojawią się również w pokojach. Dzięki dotykowym panelom goście będą mogli sterować klimatyzacją, kolorem i natężeniem światła.

W sumie powstanie 135 nowoczesnych pokojów, apartament, trzy sale konferencyjne, restauracja, kawiarnia, letni taras i podziemny parking.

Hotel PURO Poznań powstaje tuż obok Starego Rynkuźródło: ASW Architekci

Architekci nadali budynkowi nowoczesny, minimalistyczny kształt, który tylko swą formą nawiązuje do historycznej zabudowy tej części miasta.

Udało się to osiągnąć projektując szczyty dachu, które zdają się powtarzać rytm stojących obok kamienic. Historyczne nawiązanie kończy się na tym detalu. W pozostałej części budynku architekci nie udają, że mamy do czynienia z nowoczesną bryłą.

Na elewację hotelu składają się dwie barwy: biała oraz szara. Uzupełniają ją tylko drewniane detale.

Obiekt zostanie otwarty w lipcu 2014 r.

Skomentuj:

Nowy hotel w Poznaniu. Jak staromiejskie kamieniczki