Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Figurka Matki Boskiej od dewelopera

red, warszawa.gazeta.pl

Warszawski deweloper rozbudował kamienicę przy ul. Ząbkowskiej. Po zakończeniu prac budowlanych na dziedziniec wróciła odrestaurowana figura Matki Boskiej

Maryjka z Ząbkowskiej wróciła na swoje miejsce
Maryjka z Ząbkowskiej wróciła na swoje miejsce
Fot. Jaroslaw Budyta / materiały inwestora

Figura przez wiele lat stała obok kamienicy przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. Jednak budynkiem zainteresował się deweloper, który chciał go rozbudować. Kiedy robotnicy weszli na plac budowy figurka zniknęła. To zaniepokoiło okolicznych mieszkańców.

Figura nazywana była Marią Ząbkowską. Jak ją zdemontowaliśmy w związku z budową, to wzbudziło to wiele kontrowersji. Panie, które opiekowały się figurą, ostro protestowały, obawiały się, że ją zniszczymy. Nie mieliśmy takiego zamiaru - mówił stołecznej Gazecie Filip Zdort z Nordic Capital Management.

Jak się okazało deweloper figurą się zaopiekował. Została ona oddana do renowacji i po zakończeniu prac modernizacyjnych kamienicy wróciła na swoje dawne miejsce.

Traktowaliśmy ją jak historyczny element inwestycji. Jedna z naszych klientek, praska malarka, kupiła u nas jeden lokal na mieszkanie i drugi - na pracownię. Zapowiedziała, że mieszkań nie kupi, jeżeli Maryjka nie wróci. No więc nie mieliśmy innego wyjścia - dodaje Filip Zdort.

Ciekawe, czy gdyby powrotu figurki domagał się ktoś inny niż nabywca mieszkania, deweloper też 'nie miał by innego wyjścia"...  Chcemy wierzyć, że to możliwe!

czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

Skomentuj:

Figurka Matki Boskiej od dewelopera