Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Figurka Matki Boskiej od dewelopera

red, warszawa.gazeta.pl

Warszawski deweloper rozbudował kamienicę przy ul. Ząbkowskiej. Po zakończeniu prac budowlanych na dziedziniec wróciła odrestaurowana figura Matki Boskiej

Figura przez wiele lat stała obok kamienicy przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. Jednak budynkiem zainteresował się deweloper, który chciał go rozbudować. Kiedy robotnicy weszli na plac budowy figurka zniknęła. To zaniepokoiło okolicznych mieszkańców.

Figura nazywana była Marią Ząbkowską. Jak ją zdemontowaliśmy w związku z budową, to wzbudziło to wiele kontrowersji. Panie, które opiekowały się figurą, ostro protestowały, obawiały się, że ją zniszczymy. Nie mieliśmy takiego zamiaru - mówił stołecznej Gazecie Filip Zdort z Nordic Capital Management.

Jak się okazało deweloper figurą się zaopiekował. Została ona oddana do renowacji i po zakończeniu prac modernizacyjnych kamienicy wróciła na swoje dawne miejsce.

Traktowaliśmy ją jak historyczny element inwestycji. Jedna z naszych klientek, praska malarka, kupiła u nas jeden lokal na mieszkanie i drugi - na pracownię. Zapowiedziała, że mieszkań nie kupi, jeżeli Maryjka nie wróci. No więc nie mieliśmy innego wyjścia - dodaje Filip Zdort.

Ciekawe, czy gdyby powrotu figurki domagał się ktoś inny niż nabywca mieszkania, deweloper też 'nie miał by innego wyjścia"...  Chcemy wierzyć, że to możliwe!

    Więcej o:

Skomentuj:

Figurka Matki Boskiej od dewelopera