Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom architektów we Wrocławiu

red

Architekci zaprojektowali go dla siebie. Budynek w obiektywie swojego aparatu uchwycił fotograf Jarosław Ceborski

Budynek znajduje się w południowej części Wrocławia, w sąsiedztwie Parku Klecińskiego. Zaprojektował go duet architektów: Dorota Szlachcic i Mariusz Szlachcic z pracowni ArC2 Fabryka Projekt.

Bryła domu jest prosta. Budynek stanął na wąskiej działce dlatego chcąc uzyskać większą powierzchnię użytkową architekci zwiększyli liczbę jego kondygnacji do trzech. Projektując budynek istotna była jego lokalizacja. Projektanci chcieli, aby przebywając wewnątrz można było podziwiać rosnące w pobliskim parku drzewa z możliwie jak największej liczby zakątków budynku, dlatego dom ma formę prostopadłościanu z wysuniętymi szklanymi szufladami.

Elewacja budynku jest stonowana. Zewnętrzne ściany ozdobiono blachą miedzianą chemicznie patynowaną i drewnem. W środku wydzielono trzy strefy: gospodarczą, dzienną i nocną. Strefy przecięte zostały jednobiegową klatką schodową, której ściany wykonano z betonu.

Układ funkcjonalno-komunikacyjny powoduje iż mimo uciążliwości 3 kondygnacji zapewnione jest intuicyjne poruszanie się i intymność stref w całkowicie przeszklonym domu - opisują architekci.

Co ciekawe jeden z tarasów został zaprojektowany tak, by wpisać się w rosnące na działce drzewo, które przez specjalny otwór przenika do wnętrza i staje się jego ważną częścią.

Skomentuj:

Dom architektów we Wrocławiu