Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Toruń: rośnie sala koncertowo-kongresowa na Jordankach [WIEŚCI Z BUDOWY]

red

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Toruniu. Prace budowlane potrwają jeszcze kilka miesięcy

12.01.2015 Torun . Budowa Centrum Kulturalno - Kongresowego na Jordankach . Fot. Mikolaj Kuras / Agencja Gazeta DLOTO strony lokalne GW - Toruń SLOWA KLUCZOWE: jordanki sala sala koncertowa /FR/ ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOTO strony lokalne GW - Toruń
MIKOŁAJ KURAS

Powstająca sala koncertowa na Jordankach zaprojektowana została przez hiszpańską pracownię Menis Arquitectos. W 2010 r. jej projekt został uznany przez jury World Architecture Festival za jedną z najciekawszych planowanych inwestycji na świecie.

Projekt Hiszpanów zakłada budowę audytorium, które w zastosowanych materiałach będzie odzwierciedlać ideę połączenia starego z nowym. We wnętrzu pojawiły się już się pierwsze elementy wykonane z czerwonej cegły, które mają nawiązywać do historycznego centrum Torunia. Zewnętrzna elewacja będzie w większości wykonana z jasnego betonu. Ma on uwydatnić nieregularny kształt gmachu, który pełen jest pęknięć i wgłębień.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

12.01.2015 Torun . Budowa Centrum Kulturalno - Kongresowego na Jordankach .  Fot. Mikolaj Kuras / Agencja Gazeta DLOTO strony lokalne GW - Toruń SLOWA KLUCZOWE: jordanki sala sala koncertowa ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOTO strony lokalne GW - ToruńMIKOŁAJ KURAS

W środku powstanie duża sala ze sceną i kanałem dla orkiestry. Będzie ona mogła pomieścić nawet 900 widzów. Prócz tego powstanie scena plenerowa i mała sala z widownią na blisko 300 miejsc. Koniec prac budowlanych ma nastąpić w sierpniu tego roku. Koszt inwestycji to 225 mln zł, z czego 55 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Skomentuj:

Toruń: rośnie sala koncertowo-kongresowa na Jordankach [WIEŚCI Z BUDOWY]