Nowy czterogwiazdkowy hotel powstanie na warszawskiej Woli

red

Warszawska Wola to obszar, który od kilku lat przeżywa wyraźne ożywienie inwestycyjne. Nowe budynki coraz mocniej dogęszczają istniejącą zabudowę. Na niedużym skwerze firma UBM Development zapowiedziała budowę nowego czterogwiazdkowego hotelu.

ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne Warszawa
Hotel stanie u zbiegu Złotej, Twardej i Żelaznej
materiały prasowe

Na niewielkim skwerze między ulicami Żelazną, Złotą i Twardą na warszawskiej bliskiej Woli powstanie szesnastopiętrowy hotel o zaokrąglonym narożniku i przeszklonej elewacji.

Na działce pierwotnie miał powstać budynek biurowy, jednak nowy właściciel zdecydował o zmianie funkcji obiektu.

Wewnątrz budynku znajdzie się 250 pokoi oraz sale konferencyjne, klub fitness, restauracja i bar. Prace nad budową mają się rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku i mają potrwać 22 miesiące.

Wola przeżywa obecnie bardzo intensywny rozwój. Wraz ze wzrostem powierzchni biurowej wzrasta także zapotrzebowanie na inne usługi.

Na Woli rośnie dzielnica biurowa, a biura napędzają popyt na hotele - mówi Dorota Malinowska, analityk rynku hotelowego z firmy Pro Value.

Duże firmy często zatrudniają i współpracują ze specjalistami z odległych zakątków Polski lub świata. Zazwyczaj poszukują oni noclegu w pobliżu swojej pracy. Na Woli, w samych okolicach ronda Daszyńskiego w najbliższych latach ma zostać oddanych kolejnych 360 tys. m kw. powierzchni biurowej, co niewątpliwie zwiększy także zapotrzebowanie na miejsca w okolicznych hotelach.

Zobacz gdzie powstanie nowy budynek:

sale konferencyjne, klub fitness, restauracja oraz bar

Więcej o planowanej inwestycji czytaj na warszawa.gazeta.pl.

Skomentuj:

Nowy czterogwiazdkowy hotel powstanie na warszawskiej Woli