Nowe tężnie i kompleks uzdrowiskowy w Busku-Zdroju. [WIZUALIZACJE]

red.

W Busku Zdroju powstanie tężnia z kompleksem uzdrowiskowym. Jej projekt został wyłoniony w konkursie architektonicznym. Wygrała pracownia, która projektowała polski pawilon na EXPO w Mediolanie.

Busko Zdrój - nowe tężnie
Busko Zdrój - nowe tężnie
materiały prasowe

Busko Zdrój wzbogaci się o kolejne obiekty uzdrowiskowe. W nowym parku zdrojowym "Za Maksymilianem" powstaną tężnie oraz pawilon, w którym znajdzie się pijalnia wód oraz oranżeria.

Projekt został wybrany w konkursie organizowanym przez kielecki oddział SARP. Poza zaprojektowaniem budynków pracownie dostały także możliwość wyboru lokalizacji nowych obiektów na terenie rozległego parku.

Zdaniem jury, najlepszy projekt stworzyła pracownia 2pm i to ona dostała zaproszenie do opracowania szczegółowego projektu budowlanego. Architekci zaproponowali ustawienie budynków w centralnej części parku, do której prowadzą rozchodzące się promieniście alejki. Spacerowiczów powitają spowite w mgłę ściany tężni zbudowane na planie dwóch współśrodkowych owali. Wycięto w nich kilka pionowych otworów umożliwiających kuracjuszom dostanie się przez ten swoisty labirynt do samego serca obiektu, w którym znajdzie się lekki pawilon mieszczący pijalnie wód i oranżerię.

 

Obejrzyj park, w którym zostanie zrealizowany projekt:

O pracowni 2pm niedawno pisaliśmy w artykule o zaprojektowanym przez nią polskim pawilonie na EXPO 2015 w Mediolanie.

 

Polski pawilon na EXPO 2015 - parterPawilon Polski na EXPO w Mediolanie - wiz. Pracownia projektowa 2pm

Skomentuj:

Nowe tężnie i kompleks uzdrowiskowy w Busku-Zdroju. [WIZUALIZACJE]