Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy superszpital dla Gdańska. Ma być jednym z najnowocześniejszych w Europie

red-edit

W Gdańsku rozpoczynają się przygotowania do budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Za blisko 600 mln złotych powstanie nowoczesny obiekt, którego standardami ma dorównywać europejskiej czołówce. Nowy obiekt zapewni lekarzom i pacjentom komfortowe warunki pracy i leczenia.

Pod koniec września mamy poznać firmę, która wygra przetarg na budowę nowoczesnego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane rozpoczną się kilka dni później.

Dla szpitala oznacza to przeniesienie kilku klinik, które dziś mają swoją siedzibę w ponadstuletnich budynkach. Dla pacjentów - znacznie lepsze warunki leczenia i pobytu w szpitalu.

Cała inwestycja podzielona została na dwa etapy. Po wybudowaniu pierwszego etapu przeprowadzą się do niego klinika dermatologii, hematologii i centralne laboratorium. Po zakończeniu przeprowadzki, budynki w których obecnie mieszczą się te kliniki zostaną zburzone, by przygotować miejsce dla drugiego etapu rozbudowy. W budynkach drugiego etapu swoją siedzibę znajdzie interna, psychiatria, neurologia, onkologia z radioterapią, diagnostyka nuklearna, neonatologia, kardiochirurgia, chirurgia naczyniowej oraz ginekologia i położnictwo. Realizację pierwszego etapu zaplanowano do końca roku 2018, drugiego na koniec 2020.

Nowe budynki mają mieć siedem kondygnacji (w tym jedną podziemną). Będą połączone z istniejącym budynkiem Centrum Medycyny Inwazyjnej za pomocą wiszących łączników. W nowym obiekcie znajdzie się 688 łóżek dla pacjentów.

Znajdzie się tam również 8 sal operacyjnych (z tego 3 dla ginekologii i 5 dla kardiochirurgii - w tym sala hybrydowa dla chirurgii naczyniowej), trakt porodowy i 5 punktów radioterapii. Kupimy też nowe wyposażenie, w tym nowe łóżka. Póki co nie wiemy, ile będziemy mogli przeznaczyć na to środków, wszystko zależy od tego, ile będzie nas kosztowała budowa - mówi kanclerz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Marek Langowski

Na tym etapie koszty budowy są szacowane na 594 mln zł. Dokładny koszt poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.

To już kolejna rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala w Gdańsku, który jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Zdjęcia z poprzedniej rozbudowy, w wyniku której powstało Centrum Medycyny Inwazyjnej pisaliśmy TUTAJ.

W tym miejscu powstaną nowe budynki Szpitala Uniwersyteckiego

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy superszpital dla Gdańska. Ma być jednym z najnowocześniejszych w Europie