Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[WARSZAWA] Mokotowski biurowiec o trójkolorowej szklanej elewacji gotowy

Piotr Nef

Na warszawskim Mokotowie na Służewcu Przemysłowym pojawił się nowy budynek biurowy. Za trójkolorową szklaną elewacją znalazło się 34 500 m kw. powierzchni biurowej oraz przestronne patio obsadzone drzewami, krzewami i bylinami.

Budynek przy ulicy Postępu 14 to kolejna inwestycja na Służewcu Przemysłowym będącym warszawską dzielnicą biurową. Nowy budynek wyróżnia elewacja utrzymana w odcieniach szarości i czerni ożywiona jaskrawo pomarańczowymi elementami. Cała szklana elewacja to ponad 440 ton szkła.

Z kolorystyką elewacji harmonizuje z kolorowym trawertynem importowanym z Iranu, którym zostało wyłożone wewnętrzne lobby biurowca.

Przeszklona fasada budynku umożliwia dostęp światła dziennego, zapewniając z jednej strony wyższy komfort pracy, a z drugiej mniejsze zużycie energii elektrycznej. Kompleks wyposażony jest w system komputerowego zarządzania (BMS) oraz klimatyzację i wentylację z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Zadbano także o zmniejszenie zużycia wody do podlewania zieleni czy uzupełniania wież chłodniczych poprzez wykorzystanie wody deszczowej magazynowanej w specjalnym zbiorniku retencyjnym. Wszystkie zastosowane w budynku złożyły się na uzyskaną przez obiekt precertyfikację ekologiczną BREEAM na poziomie Excellent.

Z myślą o pracownikach powstało wewnętrzne patio o powierzchni blisko 1 500 m kw., które zostało obsadzone licznymi drzewami, krzewami i bylinami, takimi jak np. derenie, hortensje, a także mierzące po 6-7 metrów rozłożyste klony i brzozy. Budynek został wyposażony także w najnowsze technologie takie jak sczytywanie tablic rejestracyjnych umożliwiające wjazd na parking bez odbijania karty czy szybkobieżne windy zapamiętujące do jakich pięter mają dostęp poszczególni użytkownicy.

Nowa inwestycja została zaprojektowana w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Developerem jest firma HB Reavis, znana w Warszawie m.in z realizacji w okolicach Dworca Gdańskiego charakterystycznego biurowca przypominającego szklaną, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz gdzie powstały nowe biurowce:

    Więcej o:

Skomentuj:

[WARSZAWA] Mokotowski biurowiec o trójkolorowej szklanej elewacji gotowy