Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawski wieżowiec nabiera ostatecznych kształtów. Budowa Q22 na finiszu [WIDEO]

red

Budowa warszawskiego wieżowca u zbiegu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej zbliża się do końca. Zakończyły się już pracę nad żelbetową konstrukcją budynku i trwa montaż szklanej elewacji. Czy zgodnie z zapowiedziami inwestora w ścisłym centrum Warszawy pojawi się budynek przypominający swoją formą kryształ kwarcu?

Q22 w Warszawie
Q22 w Warszawie
materiały prasowe

Q22 to jeden z najmłodszych wieżowych projektów w stolicy. Jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Obecnie jesteśmy świadkami powstawania docelowej formy wieżowca - na zewnątrz pojawia się szklana elewacja, która w połączeniu z formą ma nawiązywać do górskiego kryształu.

Wysokość budynku do dachu to 155 metrów. Po zamontowaniu masztu, wzrośnie do 194 metrów, co stawia budynek w czołówce warszawskich wysokościowców.

Główne wejście do obiektu zaprojektowane zostało w postaci wysokiego na 30 metrów przeszklonego atrium. Na szczególną uwagę zasługuje także dach nad niższą częścią budynku. Skierowany spadkiem w stronę południową będzie mozaiką przeszkleń i ogniw fotowoltaicznych.

Budynek jest jednym z ostatnich projektów Stefana Kuryłowicza:

Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city. Q22 choć ze szczytem w chmurach, ziemi dotyka lekko, otwierając się na ulicę przyjaznym parterem. Oferuje przestrzenie wygodne do pracy, spotkań i rekreacji w komforcie, a jednocześnie w duchu innowacji, która od początku towarzyszyła temu projektowi - tak, o projekcie mówi żona architekta prof. Ewa Kuryłowicz

Budynek powstał na działce po zburzonym hotelu Mercure.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawski wieżowiec nabiera ostatecznych kształtów. Budowa Q22 na finiszu [WIDEO]