Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przedpremierowy pokaz fontann na placu Europejskim. Byliśmy z wizytą [WIDEO]

Piotr Nef

Warszawski wieżowiec Warsaw Spire to ciągle plac budowy. Jednak zarówno ona sam, jak i otoczenie wokół niego powoli nabierają ostatecznego wyglądu. Właśnie dobiegły końca prace związane z fontannami na placu. Byliśmy na miejscu na przedpremierowym pokazie, aby zobaczyć efekty dotychczasowej pracy.

`Wd/ A,k,gG%t;,4SI
Wieżowiec Warsaw Spire
materiały prasowe

Plac Europejski w kwietniu przyszłego roku ma stać się dużą, ogólnodostępną przestrzenią publiczną w ścisłym centrum Warszawy. Bez wątpienia to jedna z nielicznych realizacji tej skali, w której to prywatny inwestor urządza publiczny plac dostępny dla wszystkich mieszkańców.

W ramach prac powstały już jeziorko z wypływającym z niego kaskadowym strumieniem długości 120 metrów znajdujący ujście w nowoczesnej podświetlanej fontannie na drugim końcu placu. Prace związane z tym etapem urządzania placu dobiegły już do końca i odbył się pierwszy przedpremierowy pokaz wodnych atrakcji. Zobacz nasze zdjęcia z pokazu w GALERII.

Na ukończeniu związane są także prace przy posadzce placu. Układane są ostatnie granitowe fragmenty. Cały plac to łącznie 1300 ton hiszpańskiego kamienia. Powoli się także pojawiają się nasadzenia. Dotychczas posadzono około 4 tysięcy sadzonek, w tym osiemdziesiąt kilkumetrowych drzew. Docelowo liczba nasadzeń wzrośnie do 14 tysięcy.

Dookoła placu powstaną też liczne restauracje i puby, aby podczas wizyty na placu móc także skorzystać z usług gastronomicznych. nie zabraknie też miejsca dla stacji rowerowej, małej architektury oraz wydarzeń i ekspozycji kulturalnych.

Zobacz też w oficjalnym wideo jak efektownie wyglądają fontanny nocą oraz z najwyższych pięter Warsaw Spire:

Skomentuj:

Przedpremierowy pokaz fontann na placu Europejskim. Byliśmy z wizytą [WIDEO]