Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przedpremierowy pokaz fontann na placu Europejskim. Byliśmy z wizytą

Piotr Nef

Warszawski wieżowiec Warsaw Spire to ciągle plac budowy. Jednak zarówno ona sam, jak i otoczenie wokół niego powoli nabierają ostatecznego wyglądu. Właśnie dobiegły końca prace związane z fontannami na placu. Byliśmy na miejscu na przedpremierowym pokazie, aby zobaczyć efekty dotychczasowej pracy.

Plac Europejski w kwietniu przyszłego roku ma stać się dużą, ogólnodostępną przestrzenią publiczną w ścisłym centrum Warszawy. Bez wątpienia to jedna z nielicznych realizacji tej skali, w której to prywatny inwestor urządza publiczny plac dostępny dla wszystkich mieszkańców.

W ramach prac powstały już jeziorko z wypływającym z niego kaskadowym strumieniem długości 120 metrów znajdujący ujście w nowoczesnej podświetlanej fontannie na drugim końcu placu. Prace związane z tym etapem urządzania placu dobiegły już do końca i odbył się pierwszy przedpremierowy pokaz wodnych atrakcji. 

Na ukończeniu związane są także prace przy posadzce placu. Układane są ostatnie granitowe fragmenty. Cały plac to łącznie 1300 ton hiszpańskiego kamienia. Powoli się także pojawiają się nasadzenia. Dotychczas posadzono około 4 tysięcy sadzonek, w tym osiemdziesiąt kilkumetrowych drzew. Docelowo liczba nasadzeń wzrośnie do 14 tysięcy.

Dookoła placu powstaną też liczne restauracje i puby, aby podczas wizyty na placu móc także skorzystać z usług gastronomicznych. nie zabraknie też miejsca dla stacji rowerowej, małej architektury oraz wydarzeń i ekspozycji kulturalnych.

Zobacz też w oficjalnym wideo jak efektownie wyglądają fontanny nocą oraz z najwyższych pięter Warsaw Spire:

    Więcej o:

Skomentuj:

Przedpremierowy pokaz fontann na placu Europejskim. Byliśmy z wizytą