Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykły lot nad Warszawą. Miasto skąpane w światłach [ZDJĘCIA]

red

O projektach Macieja Margasa pisaliśmy już niejednokrotnie. Jego najnowszym dziełem są niezwykłe fotografie lewobrzeżnej Warszawy skąpanej w wieczornych światłach. Lot wymagał zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a w niektórych miejscach nawet Biura Ochrony Rządu ale dla takich ujęć warto było podjąć starania.

Warszawa widziana z góry
Warszawa widziana z góry
fot. MACIEJ MARGAS

Niedawno pisaliśmy o nocnych zdjęciach Macieja pokazujących Warszawę z prawego brzegu Wisły. Dziś prezentujemy najnowsze prace czyli wieczorne ujęcia wykonane bezpośrednio nad centrum miasta.

Przygotowania do lotu wymagały wiele wysiłku organizacyjnego - niezbędne było dopełnienie całej masy formalności i uzyskania wielu dokumentów pozwalających na odbycie lotu nad ścisłym centrum miasta i budynkami rządowymi. Niezbędne było także finansowe wsparcie projektu i pozyskanie sponsorów. Tutaj z pomocą przyszła firma Canon oraz Coca-Cola. Projekt otrzymał też wsparcie na portalu pomagam.pl.

Po żmudnej pracy drugiego października przyszedł dzień spełniania marzeń. Maciej Margas na pokładzie helikoptera wzbił się w powietrze. Dzięki temu że nie siedział w fotelu, tylko był podpięty do helikoptera za pomocą liny mógł wychylać się na zewnątrz, dzięki czemu ujęcia mogły mieć szerszy kadr i być jeszcze bardziej efektowne.

Czegoś takiego się nie spodziewałem. Po próbnym locie nad praską stroną Wisły, który odbyłem kilka tygodni przed docelowym lotem, miałem obawę, że i lewy brzeg będzie dość ciemny. Tymczasem widok wbił mnie w fotel! Siatka ulic na po lewej stronie jest zdecydowanie bardziej gęsta, niesamowite wrażenie świetlne robią tzw. „wylotówki” z miasta, na terenie Śródmieścia znajduje się mnóstwo obiektów. Mogę bez wahania powiedzieć, że iluminacja Warszawy jest równie spektakularna, co iluminacja innych dużych miast na świecie - opowiada Maciej.

Na zdjęciach Warszawa wygląda naprawdę pięknie i imponująco. Gratulujemy Maciejowi i trzymamy kciuki za jego kolejne projekty. O wszystkich projektach dowiedzieć się więcej na oficjalnej stronie fotografa: maciejmargas.pl.

W naszej galerii prezentujemy pierwsze zdjęcia z nocnego przelotu oraz kilka ujęć wykonanych za dnia z wcześniejszych lotów Macieja. Niebawem mają pojawić się kolejne oraz filmiki pokazujące nocną Warszawę.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

_____________________________________________________________________

ZOBACZ TEŻ POPRZEDNI FILM MACIEJA MARGASA:

24 godziny z życia Warszawy w 5 minut. Film prosto z kina trafił do internetu. Zobaczcie

Skomentuj:

Niezwykły lot nad Warszawą. Miasto skąpane w światłach [ZDJĘCIA]