Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na tę budowę zgodzić musiał się... Watykan. W Warszawie powstanie nowy wieżowiec

Piotr Nef

W ścisłym centrum Warszawy ma powstać 170 metrowy wieżowiec. Zgodę na tę inwestycję musiał wydać Watykan, a wszystko przez to, że budowa ma być prowadzona przez spółkę, w której obok dewelopera swoje udziały będzie miała także Warszawska Kuria. Strona kościelna wnosi do spółki grunt na przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej.

Wieżowiec ma być budowany przez spółkę firmy BBI Development, która sfinansuje budowę oraz Warszawskiej Kurii, która przekazała grunt pod budowę wieżowca. Stąd w całym procesie Stolica Apostolska, która każdorazowo musi się zgodzić na duże transakcje nieruchomościowe prowadzone przez kościół.

Na wieżowiec jest też aprobata Urzędu Miasta, który wpisał plany budowy wieżowca w tym miejscu do opracowywanego właśnie planu zagospodarowania dla rejonu ulicy Poznańskiej.

Wstępny projekt wieżowca opracowany w pracowni Juvenes - Projekt zakłada budowę 170-cio metrowego budynku przewyższającego sąsiednie wieżowce Intraco II i Hotelu Marriott. Składa się z dwóch wież połączonych ciągnącym się przez wszystkie kondygnacje transparentnym łącznikiem. Prosta bryła budynku zdaje się nawiązywać do swoich modernistycznych sąsiadów.

Na ostateczny projekt i rozpoczęcie prac przyjdzie jednak jeszcze zaczekać - inwestycja ciągle jest w przygotowaniu. Harmonogram prac nie jest jeszcze znany, jednak nieoficjalnie mówi się, że budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Weź udział w naszym sondażu poniżej artykułu i podziel się opinią na temat planowanego wieżowca.

    Więcej o:

Skomentuj:

Na tę budowę zgodzić musiał się... Watykan. W Warszawie powstanie nowy wieżowiec