Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Z widokiem na Wisłę i... gwiazdy! Warszawski apartamentowiec z własnym obserwatorium

Piotr Nef

Jak projektuje się najdroższe apartamentowce? Muszą zapewniać komfort, dawać poczucie prestiżu i odpowiadać na wszystkie potrzeby wszystkich mieszkańców. Ale jak wyróżnić się na rynku wielu inwestycji zabiegających o klienta? Sam basen czy całodobowa concierge to coraz częstsze rozwiązania. Na warszawskim Solcu dobiegają prace nad budynkiem, który zaoferuje coś więcej. Widok na Wisłę i... na gwiazdy.

Kryształ Powiśla - Solec Residence to inwestycja, która przyszłym mieszkańcom zapewni szereg udogodnień. Do ich dyspozycji będą zielone dachy, baseny, mini pole golfowe, wewnętrzny klub, siłownia ze ścianką wspinaczkową, ale tym co chyba elektryzuje najbardziej jest własne obserwatorium astronomiczne. To zapewne pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Umieszczony na dachu teleskop będzie dawał możliwość obserwacji nieba i gwiazd zarówno na żywo, jak również w domowym zaciszu - obraz z teleskopu będzie transmitowany na żywo z możliwością wyświetlania w telewizorach mieszkańców. Właściciele czterech penthousów dostaną także prywatne zewnętrzne baseny zlokalizowane na tarasach.

Architekci z firmy APAR Projekt Autorska pracownia architektury Tadeusz Szumielewicz i Partnerzy zaprojektowali budynek o zmiennej wysokości od 6 do 10 kondygnacji. Powierzchnia użytkowa nowego budynku to ok 14 000 m kw., z czego większość zajmie 95 lokali mieszkalnych o powierzchni od 41 do 270 m kw. Poza mieszkaniami w budynku znajdą się też lokale handlowo-usługowe i niewielka część przeznaczona na biura.

Elewacje budynku zostaną wykonane z naturalnego kamienia - pojawią się na niej cztery tysiące metrów kwadratowych wapnia i dwa tysiące granitu. Naturalny kamień ma zapewniać elegancję i trwałość elewacji. Zewnętrzne ściany zostaną wzbogacone o zewnętrzne kamienne żyletki, które mają za zadanie podzielić optycznie i urozmaicić duże przestrzenie elewacji, a przy okazji mają mieć także zastosowanie praktyczne - będą rozbijać uliczny hałas pochodzący z okolicznych arterii.

Ile trzeba zapłacić za prywatny basen na tarasie i obserwatorium astronomiczne na dachu? Cena jest uzależniona od lokalu, jednak z informacji otrzymanych od inwestora wynika, że mieszkania kosztują w przedziale od 12,4 - 20 tys. zł za m kw.

Obecnie prace budowlane osiągnęły ponad 80 proc. zaawansowania stanu surowego otwartego. Całość konstrukcji zakończona zostanie do połowy lutego 2016 r. - informuje Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments.

Oddanie do użytku zaplanowane zostało na I kwartał 2017 roku.

W największych polskich miastach od kilku lat powstają coraz droższe, coraz bardziej i luksusowe apartamentowce oferujące coraz bogatsze programy usług dodatkowych. Myślicie, że będziemy świadkami kolejnych jeszcze bardziej spektakularnych inwestycji, czy w luksusowych mieszkaniach jest już wszystko a nawet więcej niż potrzeba?

    Więcej o:

Skomentuj:

Z widokiem na Wisłę i... gwiazdy! Warszawski apartamentowiec z własnym obserwatorium