Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pawilon na skwerze Hoovera od JEMS Architekci

Dariusz Bartoszewicz

W piątek otwarto w Warszawie miejski pawilon autorstwa pracowni JEMS Architekci . To ukoronowanie rewitalizacji Krakowskiego Przedmieścia - mówią władze miasta.

05.12.2008 WARSZAWA KRAKOWSKIE PRZEDMIESCIE SALON STOLICA SKWER HOOVER
Iluminacje na Skwerze Hoovera
Fot. Aleksander Prugar / AG

Budynek na skwerze Hoovera znakomicie wtopiony w teren, prawie niewidoczny, z przodu przezroczysty (szkło), z tyłu masywny i wkomponowany w mur oporowy (piaskowiec) to najnowsze dzieło pracowni JEMS Architekci. Stanowi dobry przykład, jak obiekt w duchu modernizmu może dobrze uzupełnić zabytkową przestrzeń Krakowskiego Przedmieścia. Mają się tu odbywać wernisaże i koncerty, będzie działać też scena letnia.

W sobotę JEMS-i obchodzili na skwerze Hoovera 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji nastąpiło tam otwarcie wystawy fotografii Juliusza Sokołowskiego "Niebo nad Warszawą". Na zdjęciach Sokołowskiego zobaczymy prace JEMS-ów. Wystawę będzie można oglądać do 16 grudnia.

9 grudnia o godz. 18 w sali wystawowej odbędzie się dyskusja "Fotografia architektury. Architektura fotografii" o wzajemnych inspiracjach fotografii, architektury i filmu. Udział wezmą m.in.: Maciej Miłobędzki i Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS, a także architekci Grzegorz Piątek,Robert Konieczny , Ewa P. Porębska i historyk sztuki dr Marta Leśniakowska.

Dariusz Bartoszewicz

źródło: Gazeta Stołeczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Pawilon na skwerze Hoovera od JEMS Architekci