Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle Eko-Park prawie gotowe

red

Trzy budynki o nazwie Apartamenty Grazioso będą ostatnim elementem kompleksu osiedla Eko-Park w Warszawie. To także jeden z ostatnich projektów, które stworzył Stefan Kuryłowicz.

Pięciopiętrowe domy z wycofaną ostatnią kondygnacją powstaną w pobliżu ogródków działkowych przy ul. Chodkiewicza, pomiędzy kwartałami domów o nazwach Violino i Milonga.

Projekt powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Pracę zespołu architektów kierowanego przez Marię Saloni-Sadowską nadzorował Stefan Kuryłowicz. - Był generalnym projektantem tej inwestycji. To do niego należały ostateczne decyzje - mówi Marek Kuryłowicz, syn projektanta.

Eko-Park był oczkiem w głowie architekta. - Osobiście doglądał projektów kolejnych etapów osiedla. Zaledwie tydzień temu rozmawialiśmy o tej inwestycji, za parę dni Stefan Kuryłowicz miał wziąć udział we wmurowaniu kamienia węgielnego - mówi Jan Zajączkowski, prezes firmy Eko-Park, która jest inwestorem osiedla.

Apartamenty będą utrzymane w stylu charakterystycznym dla Stefana Kuryłowicza. To nowoczesna minimalistyczna architektura operująca dużymi przeszkleniami oraz kontrastem białych i czarnych płaszczyzn na elewacjach. Pomiędzy ustawionymi w literę "U" budynkami będzie zielony dziedziniec otwierający się na zabytkową aleję brzóz, z którą inwestycja będzie sąsiadować od zachodu. Budowa apartamentów Grazioso właśnie się zaczyna. Będzie w nich 155 mieszkań, pierwsi lokatorzy mają się tu wprowadzić wiosną 2013 r.

Niebawem zaczną się też inne inwestycje, w których projektowaniu brał udział Stefan Kuryłowicz. W czerwcu na Powiślu wystartuje budowa przeszklonego gmachu, który stanie się siedzibą Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Prawdopodobnie w najbliższych dniach uprawomocni się pozwolenie na budowę biurowca firmy LC Corp., który powstanie na miejscu zburzonego budynku zakładów Róży Luksemburg przy Przyokopowej. A w drugiej połowie roku powinna się rozpocząć budowa biurowca Mazowieckiej Spółki Gazownictwa oraz apartamentowców u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej na miejscu rozebranej gazowni. - Mimo śmierci ojca pracownia będzie działać dalej - zapowiada Marek Kuryłowicz.

Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego

Michał Wojtczuk

źródło: Gazeta Stołeczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Osiedle Eko-Park prawie gotowe