Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56 Leonard Street od Herzog & de Meuron

dll

Zobacz jak będzie wyglądał pierwszy wieżowiec słynnych Szwajcarów.

Herzog & de Meuron, 56 Leonard Street
Herzog & de Meuron, 56 Leonard Street
Herzog & de Meuron, 56 Leonard Street

Jeśli ktoś sądził, że kryzys w USA zatrzyma Nowy Jork przez pięciem się w górę - był w błędzie. Po budynku 23 East 2nd Street projektu Rema Koolhaasa, przyszła pora na duet Jacquesa Herzoga i Pierra de Meurona i ich 56 Leonard Street.

Wieżowiec autorstwa szwajcarskich architektów, choć stanowi ich debiut na tym polu, uderza oryginalnością projektu. Poszczególne kondygnacje budynku sprawiają wrażenie niedbale nałożonych na siebie, przywołując obraz dziecięcych wież z klocków. Taki wygląd bryły wynika z tego, że każde ze 145 mieszkań apartamentowca posiada unikatowy w skali budynku plan przestrzenny i własny taras.

Wertykalnie budynek podzielony będzie na 5 stref: wysokie lobby u podstawy, mieszkania w stylu kamienicznym zaraz nad nim, ogólnodostępną przestrzeń wypoczynkową, apartamenty o podwyższonym standardzie i 10 penthousów na samym szczycie. W strefie przeznaczonej do wypoczynku ma znajdować się m.in. 75-metrowy basen, pokój do yogi, centrum fitness, pokój zabaw dla dzieci, biblioteka i in. mieszkania apartamentowca mają posiadać powierzchnię od 129 m2 do 574 m2, a ich ceny mają zamykać się w granicach od 3,5 mln do 33 mln dolarów.

Herzog & de Meuron są także autorami projektu wnętrz i większości detali znajdujących się w budynku. Podobno jedyną rzeczą, na której wygląd szwajcarski duet nie miał wpływu była rzeźba autorstwa Anish Kapoor, która ma znajdować się na ulicy przed budynkiem.

Inwestorem przedsięwzięcia jest nowojorski deweloper Alexico Group LLC. Sprzedaż mieszkań ma rozpocząć się w jeszcze w tym tygodniu i ma potrwać do późnej jesieni 2010 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

56 Leonard Street od Herzog & de Meuron