Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Siekieraut! Moje miejsce, moja przestrzeń

nobo

WIEEELKA ŁAWKA na warszawskich Siekierkach to efekt warsztatów dla dzieci, które pod okiem architektów wymyślały jak uatrakcyjnić i ożywić przestrzeń wokół siebie.

SIEKIERAUT. Plus48 grupa projektowa
SIEKIERAUT. Plus48 grupa projektowa
fot. Plus48 grupa projektowa

 

 

 

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu architektoniczno - fotograficzno - plastycznego "Moje miejsce, moja przestrzeń". Przewodnikami w całej akcji byli architekci z grupy projektowej Plus48 wspólnie z instruktorami z Domu Kultury Dorożkarnia. Dzieciaki z Klubu Zielone Wzgórze projektowały elementy małej architektury dla warszawskich Siekierek, takie jak: ławki, stojaki na rowery, huśtawki. Na warsztatach powstały szkice, makiety a także plansze projektowe: Bujanie w obłokach, W sieci pająka, Strażnik rowerów, Rurociąg czy W krainie wielkoludów - dziecięca wyobraźnia nie zna granic.

 

 

W trakcie wernisażu zgromadzeni mieszkańcy osady wybrali projekt przeznaczony do realizacji. Po kolejnych 6 miesiącach przygotowań projektu technicznego i znalezieniu odpowiedniego wykonawcy, zwycięski projekt - WIEEELKA ŁAWKA autorstwa Julki Piskorz, został odsłonięty na początku listopada 2008 na Siekierkach.

 

SIEKIERAUT. Plus48 grupa projektowa

 

Istotnym elementem projektu była budowa tożsamości otoczenia w oczach jego mieszkańców. Ławka zaprojektowana przez jedno z dzieci jest teraz "ich" elementem, nie traktują jej jako czegoś obcego, niekoniecznie chcianego. Ławka zainstalowana jest na zaniedbanej działce, w pobliżu ruchliwej ścieżki rowerowej. Jednym z celów postawienia ławki było sprowokowanie przejeżdżających rowerzystów do chwili odpoczynku a co za tym idzie - zauważenia znajdującego się w pobliżu jeziorka, starorzecza Wisły.

 

 

SIEKIERAUT. Plus48 grupa projektowa

 

 

Obecnie ławka zaczyna oddziaływać na otoczenie. Zaczął się więc trzeci etap projektu - obserwacja zmian sprowokowanych pojawieniem się ławki.

 

nobo

 

 

 

Zobacz także:

Najdłuższa ławka świata

KONFERENCJA "Miasto dobrze umeblowane"

Brama w Zielonej Górze  

 

Skomentuj:

Siekieraut! Moje miejsce, moja przestrzeń