Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budynki, ludzie, historie. Podróż w czasie do międzywojennego Krakowa [KSIĄŻKA]

red

W księgarniach ukazała się właśnie ciekawa książka poświęcona zapomnianym perełkom krakowskiego modernizmu. Publikacja zatytułowana "Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie" prezentuje nie tylko piękne obiekty architektoniczne, ale również barwne historie ich mieszkańców

Książka "Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie" to zbiór fotografii i opisów blisko stu budynków. W publikacji znalazło się wiele niepublikowanych dotąd materiałów ikonograficznych. Autorka - Barbara Zbroja - dzięki swoim żmudnym poszukiwaniom dotarła do źródeł i nowych faktów związanych z historią przedstawionych gmachów.

Wstęp do książki napisał prof. Jacek Purchla, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie natomiast współczesne zdjęcia obiektów wykonał fotograf Mariusz Bembenek. Co ciekawe do każdego egzemplarza książki dołączono reprint planu Krakowa z 1939 r. z zaznaczonymi, opisanymi w tekście, budynkami. Dzięki temu można odbyć ciekawą podróż w czasie po Krakowie z okresu międzywojennego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Budynki, ludzie, historie. Podróż w czasie do międzywojennego Krakowa [KSIĄŻKA]