Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Służewski Dom Kultury faworytem tygodnika POLITYKA

red

Złożone z ekspertów jury wybrało najlepszy budynek ubiegłego roku. Internauci również mogli głosować, ich wybór padł na inny warszawski budynek...

Służewski Dom Kultury
Służewski Dom Kultury
fot. Juliusz Sokołowski

Nagrodzony obiekt to projekt połączonych sił dwóch pracowni: WWAA oraz 137kilo. Jury doceniło budynek za stosunkowo niewielki koszt budowy (16 mln zł) oraz jego społeczny kontekst. Obiekt stanął pośród mieszkalnych bloków pokazując w ten sposób, że powstał przede wszystkim dla okolicznych mieszkańców.

Rozrzucone budynki Służewskiego Domu Kultury swym wyglądem nawiązują do chłopskiego gospodarstwa. W ramach inwestycji powstał też warzywniak i zagroda dla zwierząt, które nawiązują do dawnej funkcji tego terenu. Ta część warszawy jeszcze kilkadziesiąt lat temu była wiejską enklawą. Dom kultury szerzej przedstawiliśmyTUTAJ.

POLITYKA zapytała także internautów o ich ulubiony budynek 2013 r. W tym roku po raz pierwszy ich wybór nie pokrył się z opinią jury. Internauci za najlepszą inwestycję minionego roku uznali Muzeum Historii Żydów Polskich. Za jego projekt odpowiada fiński architekt Rainer Mahlamäki oraz warszawska pracownia Kuryłowicz & Associates. Jury chwaliło obiekt za "symbolikę i wpisanie się w mieszkaniowe otoczenie, za niezwykłe połączenie skromności na zewnątrz z dekonstruktywistycznym rozmachem wnętrz". Czytaj więcej o muzeumTUTAJ.

Z początkiem roku oba budynki startowały w naszym plebiscycie BRYŁA ROKU 2013. Służewski Dom Kultury zajął w nim ósme miejsce, a Muzeum Historii Żydów Polskich - siódme.

    Więcej o:

Skomentuj:

Służewski Dom Kultury faworytem tygodnika POLITYKA