Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przekopią stolicę. Trwa konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni

red

Warszawa w kwiatach i zieleni to konkurs, który swoją historią sięga początku XX wieku. Zainicjował go prezydent Stefan Starzyński. Współcześnie konkurs ten odbywa się w zmienionej formule

fot. Mania Zyzak
fot. Mania Zyzak
fot. Mania Zyzak

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którym bliskie jest uprawianie swojego ogródka w mieście. Jak się okazuje, wcale nie trzeba do tego dużej działki, czy domu z ogromnym ogrodem. Często wystarczy bowiem kilka doniczek na balkonie.

W kwietniu wystartowała nowa edycja konkursu. Organizuje go ratusz we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. W najnowszej edycji organizatorzy współpracują także z kolektywem Kwiatuchi, który to znany jest z partyzanckich nasadzeń roślin na trawnikach w mieście.

Tegoroczną edycją „Warszawy w kwiatach i zieleni” chcemy zejść do gruntu. Chcemy działać nie tylko na własnych balkonach, ale też pomiędzy nimi. Chcemy pokazać, że działania w przestrzeni miejskiej mogą przynieść więcej korzyści niż tylko poprawę estetyki danego miejsca. Chcemy aby sąsiedzi wspólnie działali na swoich „śmieciach”. Aby zasiali nie tylko kwiaty, ale też zebrali żniwo w postaci głębszych relacji sąsiedzkich - powiedzieli organizatorom konkursu Kwiatuchi.

Najbliższa okazja by spotkać ten kolektyw nastąpi już 16 maja. O godzinie 12.00 na al. Wojska Polskiego na Żoliborzu będzie miało miejsce wydarzenie "Przekop Miasto". Jego uczestnicy będą sadzić rośliny nawiązując w ten sposób do wspólnego sadzenia kwiatów w parku Żeromskiego w 1932 r.

Nasz wywiad z duetem tworzącym Kwiatuchi można przeczytać TUTAJ.

 

Warszawa w kwiatachmateriały prasowe

Więcej informacji o konkursie na oficjalnej stronie warszawawkwiatach.pl

Skomentuj:

Przekopią stolicę. Trwa konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni