Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Basen w Pałacu Kultury ponownie otwarty [ZDJĘCIA]

red

Remont basenu był konieczny ponieważ przez 60 lat jego istnienia nie przeprowadzano w nim żadnych większych prac. Przestarzała była także infrastruktura basenowa dlatego wyremontowano wszystkie pomieszczenia techniczne.

Basen znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki, który w 2007 r. wpisany został do rejestru zabytków. Dlatego nad pracami modernizacyjnymi czuwał konserwator. Dzięki temu zachowano taką samą kolorystykę płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach. W części damskiej biało-żółtą, a w części męskiej biało-bordową. Na podłodze pojawiła się biało-szara szachownica, która jest zgodna z pierwowzorem. Konserwacji poddano też oryginalne plafony sufitowe.

Zmienił się sposób przelewu wody w niecce basenowej z bocznego na górny. To spowodowało, że lustro wody zostało podniesione do krawędzi basenu oraz konieczne było podniesienie platform do skoków i trampolin o 22 cm.

Teraz z obiektu będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Zainstalowano zewnętrzną windę oraz platformę spuszczającą do wody.

Z basenu tygodniowo w ramach zajęć organizowanych przez Pałac Młodzieży będzie korzystać kilkaset warszawskich uczniów, którzy podczas zajęć grupowych będą mogli doskonalić swoje umiejętności - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

W sumie prace remontowe trwały 20 miesięcy. Ich całkowity koszt to 12 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Basen w Pałacu Kultury ponownie otwarty [ZDJĘCIA]