Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Warszawa okiem szwajcarskiego i niemieckiego krytyka architektury

red

Berlińskie wydawnictwo Dom Publishers opublikowało niedawno przewodnik architektoniczny po Warszawie "Architekturführer Warschau". Grzegorz Piątek poprowadzi rozmowę z jego autorami, Hansem Wolfgangiem Hoffmannem i Wernerem Huberem, o ich pracy z miastem.

Jak zagraniczni krytycy oceniają architekturę Warszawy? Jak postrzegają tendencje w polskiej architekturze? Co charakteryzuje współczesną architekturę Warszawy? Na te wszystkie pytania Hans Wolfgang Hoffmann i Werner Huber odpowiedzą w rozmowie z Grzegorzem Piątkiem podczas jednego z wydarzeń festiwalu Warszawa w Budowie.

Podczas rozmowy będzie można poznać dwa odmienne spojrzenia na naszą stolicę. Hans Wolfgang Hoffmann od niedawna zajmuje się architekturą Warszawy, ma więc świeże spojrzenie na współczesne miasto. Z kolei Werner Huber bada architekturę Warszawy od 30 lat i ma całościowy obraz zmian, jakie następowały przez ostatnie dekady.

Rozmowę odbędzie się 7 listopada 2015 (SOB)  o godzinie 18:00, w dawnym budynku IX LO im. Klementyny Hoffmanowej wWarszawie, przy ulicy Emilii Plater 29.

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

"To byłby największy wieżowiec w Europie". Gruzy powojennej Warszawy
Najlepsze elewacje 2014. Które projekty zwyciężą w tym roku?
Spór o odbudowę. Rusza 7 edycja festiwalu Warszawa w Budowie

Skomentuj:

Warszawa okiem szwajcarskiego i niemieckiego krytyka architektury

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej