Industrialny biurowiec we Wrocławiu [PROJEKT]
We Wrocławiu przy ul. Krakowskiej powstaje nowy biurowiec. Projekt, na zlecenie firmy Kontor, przygotowała wrocławska pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.











Stalowa obręcz skontrastowana z cegłą
Nowa inwestycja o powierzchni ponad 8,2 tys. metrów kwadratowych powstanie w sąsiedztwie istniejącej już zabudowy o charakterze biurowo-przemysłowym. Główną kompozycję elewacji, podkreślającą industrialny charakter biurowca, stanowi kontrastowe zestawienie kolorystyczne: ceglasty i szary oraz materiałowe – cegła i aluminium, formowane na wzór stalowych elementów oraz szprosów ślusarki, a także tynk o fakturze betonu architektonicznego – komentuje Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Jak dodaje, mając na uwadze dobrą komunikację w obrębie inwestycji, zaprojektowano drogę wewnętrzną poprowadzoną wokół obiektu. W ten sposób zagwarantowano swobodny dojazd do miejsc postojowych, a także bezpieczne dojścia do budynku.
Biurowiec w kształcie zbliżonym do litery „L” posiada sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną z garażem. W części frontowej starannie zaprojektowano obszar zielonej przestrzeni publicznej z elementami małej architektury prowadzący do strefy wejściowej. Usytuowany jest narożnikowo, w podcieniu budynku. Warto zwrócić uwagę, że w obrębie tego zielonego terenu zaprojektowany został ogólnodostępny lokal gastronomiczny z zewnętrznym ogródkiem. Dodatkowo za pomocą zieleni i oświetlenia podkreślono reprezentacyjną część elewacji budynku, którą w większości pokrywają wysokie przeszklenia ujęte w ramy słupów: betonowych, stalowych i ceglanych.
Na parterze nowo powstającego biurowca zaprojektowano strefę wejściową z ladą portierską, ochroną obiektu, częścią biurową oraz usługami (gastronomia). Wyższe kondygnacje zostały przeznaczone pod przestrzeń biurową. – Z biur mieszczących się na piątym piętrze mamy możliwość wyjścia na taras, na którym znajdują się ławki, elementy małej architektury, a także zieleń, stanowiąca uzupełnienie otaczającej budynek roślinności – dodaje Paweł Szczepaniak architekt, główny projektant biurowca Krakowska 29.
- Więcej o:
![Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina]()
Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce [WIDEO]
![Biurowiec ma jedno piętro i 650 metrów powierzchni kwadratowej powierzchni 03.02.2015 Jaworzno . Budynek biurowo magazynowy przy ul. Rozwojowej . Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: Architektura]()
Less is more po polsku. Elegancki biurowiec z Jaworzna
![Silver Tower Center stanął w centrum Wrocławia Silver Tower Center stanął w centrum Wrocławia]()
Srebrna wieża przy wrocławskim dworcu [ZDJĘCIA]
![Osiedle Zachód w Zgorzelcu. "Manhattan" przy ul. Wyspiańskiego Osiedle Zachód w Zgorzelcu. "Manhattan" przy ul. Wyspiańskiego]()
Gdzie kręcono serial Heweliusz? Osiedle Zachód w Zgorzelcu (czyli "Manhattan") zagrało Ursynów
![Centrum Kultury „STODOŁA” w Zamarskach Centrum Kultury „STODOŁA” w Zamarskach]()
Gminne Centrum Kultury „STODOŁA” w Zamarskach. Z drewna, dźwięku i idei
![T17 w Łodzi. Proj. Konior Studio T17 w Łodzi. Proj. Konior Studio]()
T17 w Łodzi projektu Konior Studio. Inwestycja w segmencie ultrapremium
![Kozielska Park w Katowicach. Proj. James&Mau Arquitectura Kozielska Park w Katowicach. Proj. James&Mau Arquitectura]()
Kompleks mixed-use Kozielska Park w Katowicach projektu James&Mau Arquitectura
![Aquapark w Międzyzdrojach. Proj. Ako Architekci Roger Kostarczyk Aquapark w Międzyzdrojach. Proj. Ako Architekci Roger Kostarczyk]()
Fasada Roku 2025: znamy zwycięzców głosowania internautów!









