Urban Land Institute inspiruje do dyskusji o rozwoju miast
PLACES + SPACES to najnowsza inicjatywa polskiego oddziału Urban Land Institute - międzynarodowej organizacji badającej i promującej odpowiedzialny rozwój miast. Podczas pięciu sesji, które odbędą się w tym roku, poruszone zostaną najciekawsze zagadnienia związane z wpływem nowych inwestycji na polskie i zagraniczne aglomeracje. Dyskutować będą uznani architekci, urbaniści, a także inwestorzy. Pierwsze spotkanie PLACES + SPACES odbędzie się 20 lutego 2018 roku w Warszawie i zostanie poświęcone dużym, wielofunkcyjnym projektom.



Dobre praktyki w zakresie projektowania przestrzeni miejskiej
- Podczas naszych spotkań będziemy przedstawiać światowe przykłady dużych i symbolicznych projektów, jak Guggenheim Museum czy Millenium Park. Będziemy dyskutować m.in. o tym, jak tzw. kreatywny placemaking wpływa na jakość nieruchomości, żywotność miast i ich postrzeganie przez mieszkańców i turystów. Jestem przekonany, że wiedza naszych mówców, a także swobodna, sprzyjająca wymianie poglądów formuła spotkań, zostanie doceniona przez uczestników - komentuje John Banka, przewodniczący Urban Land Institute w Polsce.

Goście pierwszego spotkania z cyklu PLACES + SPACES w Warszawie
Podczas pierwszego spotkania PLACES + SPACES swoimi doświadczeniami podzielą się m.in. Alfonso Martinez Cearra, dyrektor generalny stowarzyszenia "Bilbao Metropoli-30", które od ponad 25 lat uczestniczy w rewitalizacji największego miasta Kraju Basków, a także Daniel Ringestein, dyrektor planowania miejskiego w pracowni Skidmore Owings and Merrill Architects, odpowiedzialny m.in. za słynny projekt Parku Milenijnego w Chicago. W panelu dyskusyjnym wezmą również udział: Marlena Happach, Architekt Miasta Warszawy oraz przedstawiciele firm Echo Investment i Okam Capital, a poprowadzi go Andrew Tuck, redaktor założyciel kultowego Monocle Magazine.

Tematy spotkań
- Serdecznie zachęcam profesjonalistów rynku nieruchomości w Polsce do udziału w spotkaniach PLACES + SPACES, a także do członkostwa w Urban Land Institute. Podczas kolejnych czterech debat zaplanowanych w 2018 roku porozmawiamy m.in. o centrach dużych miast oraz o roli przestrzeni publicznych w prywatnych inwestycjach. To świetna okazja, aby poznać cenionych ekspertów z całego świata - dodaje John Banka.

O Urban Land Institute
Urban Land Institute (ULI) to międzynarodowa organizacja non-profit, prowadząca działania w zakresie badań i edukacji. Jej misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w Stanach Zjednoczonych w 1936 roku. Obecnie działa w 82 krajach, w których zrzesza blisko 40 tysięcy członków - specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI jest obecne od początku lat 90. XX wieku - skupia ponad 2,6 tysiąca osób z 27 krajów, w tym Niemiec, Francji, Holandii, Polski i Turcji.
Kontakt w sprawie udziału w wydarzeniach / członkostwa w ULI: Małgorzata Poręba, National Council Coordinator ULI Poland, Malgorzata.Poreba-ctr@uli.org, +48 696 036 652

- Więcej o:
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym
BIM - wykorzystanie w praktyce
Systemy fotowoltaiczne – jak stworzyć domową elektrownię?
Triglav od Zieta Studio. Świecznik inspirowany gotyckimi katedrami
Architekci po raz trzeci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytuj projekt przebudowy domu lub rearanżacji mieszkania
Rusza pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021
Mistrzowie Architektury: Jürgen Mayer H. Zapraszamy na wykład i dyskusję on-line!