Urban Land Institute inspiruje do dyskusji o rozwoju miast
PLACES + SPACES to najnowsza inicjatywa polskiego oddziału Urban Land Institute - międzynarodowej organizacji badającej i promującej odpowiedzialny rozwój miast. Podczas pięciu sesji, które odbędą się w tym roku, poruszone zostaną najciekawsze zagadnienia związane z wpływem nowych inwestycji na polskie i zagraniczne aglomeracje. Dyskutować będą uznani architekci, urbaniści, a także inwestorzy. Pierwsze spotkanie PLACES + SPACES odbędzie się 20 lutego 2018 roku w Warszawie i zostanie poświęcone dużym, wielofunkcyjnym projektom.
Dobre praktyki w zakresie projektowania przestrzeni miejskiej
- Podczas naszych spotkań będziemy przedstawiać światowe przykłady dużych i symbolicznych projektów, jak Guggenheim Museum czy Millenium Park. Będziemy dyskutować m.in. o tym, jak tzw. kreatywny placemaking wpływa na jakość nieruchomości, żywotność miast i ich postrzeganie przez mieszkańców i turystów. Jestem przekonany, że wiedza naszych mówców, a także swobodna, sprzyjająca wymianie poglądów formuła spotkań, zostanie doceniona przez uczestników - komentuje John Banka, przewodniczący Urban Land Institute w Polsce.
Goście pierwszego spotkania z cyklu PLACES + SPACES w Warszawie
Podczas pierwszego spotkania PLACES + SPACES swoimi doświadczeniami podzielą się m.in. Alfonso Martinez Cearra, dyrektor generalny stowarzyszenia "Bilbao Metropoli-30", które od ponad 25 lat uczestniczy w rewitalizacji największego miasta Kraju Basków, a także Daniel Ringestein, dyrektor planowania miejskiego w pracowni Skidmore Owings and Merrill Architects, odpowiedzialny m.in. za słynny projekt Parku Milenijnego w Chicago. W panelu dyskusyjnym wezmą również udział: Marlena Happach, Architekt Miasta Warszawy oraz przedstawiciele firm Echo Investment i Okam Capital, a poprowadzi go Andrew Tuck, redaktor założyciel kultowego Monocle Magazine.
Tematy spotkań
- Serdecznie zachęcam profesjonalistów rynku nieruchomości w Polsce do udziału w spotkaniach PLACES + SPACES, a także do członkostwa w Urban Land Institute. Podczas kolejnych czterech debat zaplanowanych w 2018 roku porozmawiamy m.in. o centrach dużych miast oraz o roli przestrzeni publicznych w prywatnych inwestycjach. To świetna okazja, aby poznać cenionych ekspertów z całego świata - dodaje John Banka.
O Urban Land Institute
Urban Land Institute (ULI) to międzynarodowa organizacja non-profit, prowadząca działania w zakresie badań i edukacji. Jej misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w Stanach Zjednoczonych w 1936 roku. Obecnie działa w 82 krajach, w których zrzesza blisko 40 tysięcy członków - specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI jest obecne od początku lat 90. XX wieku - skupia ponad 2,6 tysiąca osób z 27 krajów, w tym Niemiec, Francji, Holandii, Polski i Turcji.
Kontakt w sprawie udziału w wydarzeniach / członkostwa w ULI: Małgorzata Poręba, National Council Coordinator ULI Poland, Malgorzata.Poreba-ctr@uli.org, +48 696 036 652
- Więcej o:
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym
BIM - wykorzystanie w praktyce
Systemy fotowoltaiczne – jak stworzyć domową elektrownię?