Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsze fotografie architektury na świecie w 2017 roku

red

Poznaliśmy 20 najlepszych fotografii architektury wyłonionych w międzynarodowym konkursie Arcaid Images Architectural Photography. Główna nagroda za najlepsze zdjęcie 2017 roku zostanie przyznana w listopadzie podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.

Hala gimnastyczna na kampusie Uniwersytetu Tianjin w Chinach, projekt: Atelier Li Xinggang Finalista w kategorii: Życie architektury/ budynki w użyciu
Hala gimnastyczna na kampusie Uniwersytetu Tianjin w Chinach, projekt: Atelier Li Xinggang. Finalista w kategorii: Życie architektury/ budynki w użytkowaniu
fot. Terrence Zhang

Architektura to niezwykle wdzięczny, ale i wymagający temat dla fotografów. Wśród zdjęć, które znalazły się na krótkiej liście, zobaczymy osiedla, muzea, biurowce i prywatne rezydencje. Fotografie nadsyłano na konkurs w kilku kategoriach: plener, wnętrze, duch miejsca (z ang. sense of place) i budynki w użytkowaniu.

Najlepsze fotografie 2017 roku wyłoniło jury w składzie: Kate Goodwin kuratorka Royal Academy of Arts, Mark Dytham i Astrid Klein założyciele Klein Dytham Architecture, projektant Andrew Chen i fotografowie Richard Bryan i Matt Emmett.

Wśród fotografowanych budynków znalazły się m.in.: Muzeum Messner Mountain Museum Corones zaprojektowane w pracowni Zahy Hadid, Muzeum Sztuki Ludowej w Chinach autorstwa Kengo Kumy, Muzeum Kultury Popularnej według projektu Franka Ghery'ego czy osiedle mieszkaniowe Choi Hung w Hong Kongu.

Zdjęcia zakwalifikowane do finału będzie można oglądać w listopadzie podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepsze fotografie architektury na świecie w 2017 roku