Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Snarkitecture i Caesarstone przedstawią wyjątkową realizację podczas Milan Design Week 2018

KD

Czołowy producent kwarcu, firma Caesarstone ogłosiła w październiku 2017 r., że podjęła współpracę z cenionym nowojorskim studiem projektowym Snarkitecture, zajmującym się tworzeniem realizacji, instalacji i obiektów o skali architektonicznej. Oba podmioty od kilku miesięcy pracują nad innowacyjnym projektem wyspy kuchennej, która w dzisiejszych czasach stanowi ikonę nowoczesnego domu. Efekt finalny ich dzieła będzie można zobaczyć na Milan Design Week 2018.

Snarkitecture
Snarkitecture
Fot.caesarstoneus.com

Czym zajmują sięSnarkitecture iCaesarstone?

Filozofia działalności Snarkitecture polega na nieustannym badaniu granic między sztuką i architekturą. Nowojorskie studio projektowe, tworząc swoje projekty koncentruje się na reinterpretacji powszechnie znanych materiałów, struktur i programów w celu uzyskania nowego i fantazyjnego efektu. To podejście ma na celu zachęcać ludzi do odkrywania możliwości związanych ze zmianą otoczenia.

Caesarstone zajmuje się produkcją wysokiej jakości kwarcowych powierzchni inżynierskich, które są wykorzystywane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych m.in. jako blaty, okładziny ścienne i podłogi. Ich produkty wyróżniają się oryginalnością, trwałością oraz jakością. Cztery kolekcje produktów Caesarstone - Classico, Motivo, Concetto i Supernatural - są dostępne w ponad 50 krajach na całym świecie.

Współpraca na rzecz innowacyjnego projektu

Caesarstone i Snarkitecture pracują na co dzień nad zupełnie innymi projektami, odmienna jest też ich specyfika działania. Dlaczego doszło między nimi do współpracy? Oba podmioty łączy chęć do zmiany otaczających nas przestrzeni za pomocą niekonwencjonalnych rozwiązań.

Współpraca Caesarstone i Snarkitecture dotyczy stworzenia projektu innowacyjnej wyspy kuchennej. Wybór akurat tego elementu nie jest przypadkowy, ponieważ kuchnia na przestrzeni 40 ostatnich lat przekształciła się z prywatnej, użytkowej przestrzeni w najbardziej publiczną część domu. W dzisiejszych czasach to pomieszczenie oczywiście nadal służy przede wszystkim do gotowania, jednak coraz częściej staje się też miejscem spotkań rodzinnych czy towarzyskich.

"Zmieniające się stany wody"

Woda to jedna z najważniejszych rzeczy w kuchni: użycia jej wymagają niemal wszystkie techniki gotowania. Snarkitecture zbada więc "zmieniające się stany wody" w kontekście wyspy kuchennej.

Dodatkowo w projekcie zobaczymy realistyczną i praktyczną interpretację funkcjonalności kuchni zrealizowaną przez Caesarstone oraz mieszankę elementów architektury i sztuki w wydaniu Snarkitecture.

Efekt ich pracy będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018, które to wydarzenie odbędzie się w dniach 17-22 kwietnia. 

Skomentuj:

Snarkitecture i Caesarstone przedstawią wyjątkową realizację podczas Milan Design Week 2018