Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na London Design Festival 2018 zostanie zaprezentowany wyjątkowy projekt modułowego pawilonu

KD

Podczas tegorocznej edycji London Design Festival będzie można oglądać "Multiply" - projekt modułowego pawilonu z klejonego krzyżowo tulipanowca amerykańskiego. Jego twórcami są: pracownia architektoniczna Waugh Thistleton, firma Arup oraz Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). Pawilon stanie na dziedzińcu Sacklera obok Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Multiply
Multiply
Fot.Waugh Thistleton

"Multiply" swą strukturą będzie przypominał labirynt elementów, nakładających się na siebie i wzajemnie przenikających. Konstrukcja pawilonu ma zachęcać odwiedzających do nowego spojrzenia na sposób projektowania i budowania domów i miast.

Projekt „Multiply” łączy dwa istotne aspekty: technikę budowy modułowej z materiałem konstrukcyjnym spełniającym wymogi zrównoważonego rozwoju.

- Nadrzędnym celem projektu jest otwarcie publicznej debaty dotyczącej zapobiegania zmianom środowiskowym, przy wykorzystaniu innowacyjnych, a jednocześnie niedrogich konstrukcji. Znaleźliśmy się w punkcie krytycznym, zarówno w zakresie budownictwa mieszkaniowego, jak i emisji CO2. Wierzymy, że wszechstronny i w pełni odnawialny surowiec, jakim jest tulipanowiec amerykański stanie się jedną z istotnych odpowiedzi na te problemy

– powiedział Andrew Waugh, współzałożyciel pracowni Waugh Thistleton.

Multiply
Multiply
Fot.Waugh Thistleton

Konstrukcja „Multiply” powstanie z 17 modułów stworzonych z amerykańskiego tulipanowca w technologii CLT (drewna klejonego krzyżowo), z łączeniami wykonanymi metodą cyfrową. Jej montaż potrwa niecały tydzień. Po zakończeniu London Design Festival pawilon zostanie rozebrany i przeniesiony do innej lokalizacji.

W ciągu dnia  pawilon z klejonego krzyżowo tulipanowca amerykańskiego zapewni rozrywkę i zabawę. Labirynt poprowadzi odwiedzających przez ciągi schodów, korytarzy i otwartych przestrzeni, zachęcając przy tym do eksplorowania potencjału drewna w architekturze. Wieczorami z kolei, subtelnie oświetlona konstrukcja stanie się miejscem wyciszenia i kontemplacji, pozwalając gościom zadumać się nad pięknem naturalnego materiału.

"Multiply" będzie można podziwiać na London Design Festival od 15 września 2018 r.

Skomentuj:

Na London Design Festival 2018 zostanie zaprezentowany wyjątkowy projekt modułowego pawilonu