Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Londynie powstał hotel o niezwykłej architekturze. Wygląda zjawiskowo!

KD

We wschodnim Londynie w dzielnicy Shoreditch powstał wyjątkowy hotel, który wyróżnia się oryginalną architekturą i nietypowymi rozwiązaniami oraz świetnie komponuje się z otaczającą go zabytkową zabudową. Obiekt zaprojektowała hiszpańska pracowania AQSO arquitectos.

Shoredtich Hotel
Shoreditch Hotel
Fot.AQSO arquitectos

Shoreditch jest jedną z najpopularniejszych dzielnic Londynu, tworzy ją zamknięty trójkąt ulic: Old Street, Great Eastern Street i Shoreditch High Street. Można tam znaleźć eklektyczną architekturę, industrialne przestrzenie i kolorowe murale. To wyjątkowe miejsce, które inspiruje projektantów, różnych artystów i łowców trendów.

Architekci z pracowni AQSO arquitectos zdawali sobie sprawę, że ich projekt hotelu musi wkomponować się w charakterystyczną architekturę dzielnicy Shoreditch oraz panujący tam specyficzny, artystyczny klimat. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, jednak ostatecznie udało im się je zrealizować.Hotel wyróżnia się oryginalną, współczesną bryłą, świetnie nawiązuje do okolicznej zabudowy i nie dominuje nad otaczającą go przestrzenią.

Największe wrażenie wzbudza imponujący kształt budynku. Jego wygięty szczyt  doskonale odwołuje się do rozkładu ulic: Old Street i Great Eastern Street, które rozchodzą się w nietypowy sposób.

Warto podkreślić, że jedyną partią bryły, która góruje nad pozostałymi budynkami w okolicy, jest czoło obiektu. Pozostałe partie są niższe i przenikają się z sąsiednią zabytkową zabudową.

Skomentuj:

W Londynie powstał hotel o niezwykłej architekturze. Wygląda zjawiskowo!