Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Willa z widokiem na morze, która łączy lokalne elementy z nowoczesnymi rozwiązaniami

KD

Na północy Grecji, w miejscowości Igoumenitsa, która jest portem łączącym stały ląd z greckimi wyspami, powstała Villa Syvota. Obiekt mieszkalny nawiązuje do architektonicznej tradycji regionu, a jego wnętrza rozplanowano tak, żeby spełniały wymagania współczesnego życia. Za projekt tej realizacji odpowiedzialna jest pracownia Spinian de Sanchez Exterior Architect.

Villa Syvota
Villa Syvota
Fot.Reynaers

Villa Syvota długo czekała na zakończenie budowy, ponieważ prace budowlane przerwał kryzys ekonomiczny. Kiedy nieruchomość kupił nowy właściciel, willę trzeba było nie tylko dokończyć, lecz także przeprojektować. Przyszłym mieszkańcom zależało na tym, żeby w każdej chwili mogli otworzyć wnętrze na otaczającą naturę oraz nic nie ograniczało im morskich widoków na Morze Jońskie.

Willa położona jest na opadającym w stronę plaży stoku, bardzo blisko Morza Jońskiego. Budynek pod względem wizualnym świetnie komponuje się z regionalną zabudową, co podkreśla między innymi zastosowanie ceramicznych dachówek i kamienia na elewacji. Na górnym tarasie znajdują się nawet dwie kolumny jońskie, które podtrzymują dach obiektu - to nawiązanie do dawnych greckich budowli.

Architekci z pracowni Spinian de Sanchez Exterior Architect rozplanowali wnętrza w taki sposób, aby prezentowały się nowocześnie i gwarantowały wygodę. Najważniejszymi elementami każdego lokalu mieszkalnego w willi, są ogromne okna z widokiem na morze oraz przesuwane drzwi tarasowe, które pozwalają na stworzenie szklanej ściany od podłogi do sufitu.

Skomentuj:

Willa z widokiem na morze, która łączy lokalne elementy z nowoczesnymi rozwiązaniami