Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nudne wieżowce? Nie w San Francisco! Mira Tower Studia Gang

JB

Studio Gang zaprojektowało niebanalny 40-kondygnacyjny apartamentowiec w Mieście nad Zatoką. Bryłę budynku pokrywają skręcone wykusze, które mają nawiązywać do tradycyjnej zabudowy regionu.

Mira Tower w San Francisco
Mira Tower w San Francisco
Studio Gang

Wieża z doskonałym widokiem na wszystko

Nowy wieżowiec w jednym z najbardziej znanych miast Kalifornii stanie w dzielnicy Rincon Hill przy Spear Street. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się reprezentacyjna aleja Embarcadero i Park Rincon położone nad brzegiem Zatoki San Francisco, a także otwarte kilka dni temu Transbay Transit Center.

„Mira Tower” będzie budynkiem mieszkalnym, liczącym 40 kondygnacji i 122 m wysokości. Oprócz świetnej lokalizacji wieżę będzie wyróżniał niebanalny wygląd. Architekci do klasycznego prostopadłościanu dokleili pod różnymi kątami kanciaste wykusze okienne. Przekręcenia mają zapewnić mieszkańcom świetne widoki w każdym kierunku: na zatokę, most Bay Bridge i panoramę miasta.

Inspiracja tradycyjną architekturą

Jeanne Gang - główna projektantka - jako inspirację wymienia okna w wykuszach (ang. „bay windows”), charakterystyczne dla tradycyjnego budownictwa w San Francisco. Oplecenie wieżowca skręcającymi wykuszami zapewnia każdemu mieszkaniu zapierające dech w piersiach widoki, dostęp do świeżego powietrza i odpowiednie nasłonecznienie. Ich użycie w budynku - w bardziej nowoczesnej, kanciastej formie - ma być symbolem dynamicznych zmian w okolicy, która nie zapomina jednak o przeszłości.

W budynku znajdą się 392 mieszkania (standardowe lokale z jedną, dwoma lub trzema sypialniami a także luksusowe penthousy), którym towarzyszyć będzie parking na 340 samochodów.. Niektóre z apartamentów będą miały również prywatne przeszklone tarasy. Do dyspozycji reszty lokatorów pozostanie zielony dziedziniec i ogród na dachu. W budynku znajdzie się także luksusowy bar, siłownia, sala zabaw dla dzieci i myjnia dla psów. Parter zostanie przeznaczony na sklepy.

Jesteśmy bardzo podekscytowani szansą upiększenia San Francisco, tworząc architekturę światowej klasy. Skręcona wieża zapewniająca wiele widoków to wspaniała, innowacyjna wizja.

- podsumowuje w komunikacie prasowym Carl Shannon z firmy deweloperskiej Tishman Speyer.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nudne wieżowce? Nie w San Francisco! Mira Tower Studia Gang