Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy etap Mariny Mokotów. Najdroższe osiedle w Warszawie

JB

Rusza budowa drugiego etapu osiedla Marina Mokotów. W pierwszej fazie powstaną cztery budynki zainspirowane modernizmem i art déco. Zaprojektowała je pracownia HRA Architekci.

Nowy etap Mariny Mokotów
Nowy etap Mariny Mokotów
Materiały prasowe Dom Development

Pierwszy etap Mariny Mokotów powstał w latach 2003-2007. Osiedle mieści się na Wyględowie, między ul. Racławicką i ul. Żwirki i Wigury, na terenie dawnego klinu napowietrzającego. Bloki i domy willowe, zaprojektowane przez pracownię Kuryłowicz & Associates, wybudowano wokół wewnętrznego parku ze zbiornikiem wodnym. Nowy etap osiedla Dom Development powstanie w miejscu działki o szerokości ok. 150m, która oddziela istniejące zabudowania od ul. Żwirki i Wigury.

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna, opracowana przez biuro HRA zakłada powstanie dwóch apartamentowców liczących od 6 do 7 pięter. Znajdzie się w nich 225 mieszkań o powierzchni od 33 do 120 m2 oraz 7 lokali usługowych na parterach od strony ul. Żwirki i Wigury i ul. Racławickiej. Każde mieszkanie będzie dysponować tarasem lub loggią, natomiast apartamenty położone na parterze od strony dziedzińca mają mieć prywatne ogródki. Bryła budynków ma nawiązać do modernizmu poprzez zastosowanie białej elewacji i przeszkleń na balkonach.

Oprócz apartamentowców wybudowane zostaną dwa budynki rezydencjalne. Będą miały  od 5 do 8 pięter. Oprócz sześciu lokali usługowych, znajdą się w nich mieszkania o metrażach od 45 do 189 m2 i wysokości dochodzącej do 3m. Prestiż tej części inwestycji ma podkreślać architektura czerpiąca z art déco. Do wykończenia zostanie elewacji użyty piaskowiec i drewniane okna, a posadzki w częściach wspólnych będą kamienne.

Koncepcja nowej Mariny Mokotów harmonijnie wpisuje się w istniejący układ przestrzenny okolicy

– wypowiada się Jarosław Szanajca, prezes Dom Development SA.

Inwestycja ma być gotowa do 2020 roku. Będzie to najdroższe osiedle w Warszawie. Ceny apartamentów wahają się od 10,6 do 13 tys. zł za m2, a dwóch rezydencji przy forcie przy Racławickiej – od 11,5 do 20 tys. złotych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy etap Mariny Mokotów. Najdroższe osiedle w Warszawie