Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewniany dom na zboczu wzgórza. Prosty i skromny

Redakcja Pressland/WG

Z tego niewielkiego "przytwierdzonego" do zbocza góry domu w Norwegii, roztacza się imponujący widok na morze. Tutaj architektura jest na drugim planie. Natura i krajobraz są na pierwszym miejscu.

Dom w Norwegii na wyspie Stokkoya. Proj. Kappland Arkitekter.
Dom w Norwegii na wyspie Stokkoya. Proj. Kappland Arkitekter.
Mat. Kappland Arkitekter.

Niewielki, prosty drewniany dom stanął na zboczu wzgórza, na wyspie Stokkøya w Norwegii. Architekci z pracowni Kappland Arkitekter zaprojektowali go z myślą o pięcioosobowej rodzinie. Można się do niego dostać tylko pieszo - wąska ścieżka prowadzi do niewielkiej strefy wejściowej.

Bryła budynku składa się z dwóch poziomów. Na niższym zaprojektowano część dzienną z salonem z kominkiem ,łazienką kuchnią i jadalnią. Przez panoramiczne okna, rozciąga się zachwycający widok na morze. Na piętrze, po przeciwległej stronie, architekci ulokowali sypialnie, z których widać otaczającą zieleń. Z sypialni można wyjść bezpośrednio na niewielki taras.

 

Elewacja domu wykonana jest z drewna, pomalowanego na ciemny kolor, dobrany do odcienia otaczających skał. Wewnątrz dominuje jasne, brzozowe drewno. Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, wnętrza są "elastyczne" - wszystko za sprawą wielofunkcyjnych mebli, które w razie potrzeby stają się regałami, schodkami czy schowkami.  Trzeba przyznać, Kappland Arkitekter zaprojektowali idealny dom na lato.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Drewniany dom na zboczu wzgórza. Prosty i skromny