Dom jednorodzinny w Bielsku-Białej pokryty modrzewiowym gontem
Ten oryginalny, zaprojektowany przez pracownię Interurban dom jednorodzinny, powstał w 2013 roku. Znajduje się on w Bielsku-Białej, w dzielnicy Kamienica. Stanął na lekko opadającym, naturalnym zboczu.

To właśnie ukształtowanie terenu działki oraz panorama pobliskiego pasma górskiego, stały się bezpośrednią inspiracją do usytuowania, formowania bryły oraz rozmieszczenia poszczególnych funkcji.
Dom ma 200 m kw. powierzchni. Na parterze znajduje się strefa dzienna wraz z wydzieloną przez podcień przestrzenią dla prowadzenia działalności gospodarczej. Zadaszony taras pomiędzy strefami wykorzystywany jest przez domowników przez cały rok - z jednej strony stanowi kontynuację wnętrza części dziennej z drugiej zaś pełni rolę platformy widokowej na otaczający krajobraz Beskidów. Na piętrze umieszczono strefę nocną z trzema sypialniami i pomieszczeniami pomocniczymi.
Jako materiał elewacyjny oraz pokrycie dachu zastosowano gont modrzewiowy zgodnie z lokalną tradycją budownictwa drewnianego, impregnowany naturalnymi środkami, przez co uzyskano efekt naturalnego starzenia się budynku.

---
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Data: 2013
Inwestor: prywatny
Powierzchnia: 200 m2
Status: zrealizowany
Zespół:Interurban - Weronika Juszczyk, Łukasz Piankowski
- Więcej o:
- dom jednorodzinny
![Dom dla W w Warszawie. Proj. MFRMGR ARCHITEKCI Dom dla W w Warszawie. Proj. MFRMGR ARCHITEKCI]()
Dom dla W w Warszawie - świetna przebudowa szeregowca z lat 70.
![Dom CPN. Proj. 81. WAW.PL Dom CPN. Proj. 81. WAW.PL]()
Dom CPN od 81.WAW.PL. Jego rzut tworzy logo dawnej Centrali Produktów Naftowych
![Dom na Kaszubach. Proj. Grzegorz Layer Dom na Kaszubach. Proj. Grzegorz Layer]()
Czarny drewniany dom na Kaszubach - prosty i skromny
![Dark House - nietypowy domek letniskowy zamykany do wewnątrz. Dark House - nietypowy domek letniskowy zamykany do wewnątrz]()
Dark House - dom letniskowy zamykany nie tylko na klucz
![Barka Cieślika. Proj. Daniel Cieślik ANTA Architekci Barka Cieślika. Proj. Daniel Cieślik ANTA Architekci]()
Barka Cieślika - pokryty trzciną dom architekta
![Zet Dom. Proj. Paweł Lis Architekci Zet Dom. Proj. Paweł Lis Architekci]()
Zet Dom w warszawskim Wawrze. Współczesny pawilon w kształcie litery "Z"
![Willa Frame w Kościelisku. Proj. Karpiel Steindel Architektura. Willa Frame w Kościelisku. Proj. Karpiel Steindel Architektura]()
Willa w Kościelisku - nowoczesny dom z szacunkiem do tradycji i miejsca
![Dom Za Dachem w Krakowie. Proj. Superhelix Pracownia Projektowa – Bartłomiej Drabik Dom Za Dachem w Krakowie. Proj. Superhelix Pracownia Projektowa – Bartłomiej Drabik]()
Dom Za Dachem w Krakowie. Dom "schowano" za schodzącym prawie do samej ziemi dachem

















