Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Light house - lekki i mobilny dom na lato

red

Produkowane niegdyś przypominające piramidę domy Brda do dziś nie doczekały się godnego następcy. Inwestorzy marzący o letnim domku zmuszeni są do poszukiwań indywidualnych rozwiązań, które często wcale nie okazują się ani proste, ani tanie w realizacji. Tą lukę dostrzega coraz więcej polskich pracowni i tworzy prototypy domów, które mogłyby stać się szybkim i tanim spełnieniem marzeń o własnym domku na plaży.

Light House
Light House
Jan Sikora

Jednym z tych projektów jest Light House zaprojektowany w pracowni Sikora Wnętrza. Gotowy domek składa się z ośmiu prefabrykowanych elementów przygotowanych do transportu i prostego i szybkiego montażu na działce. Niewielka bryła domku spełnia wszystkie podstawowe warunki stawiane przed tego typu budynkami: jest lekka, mobilna, tania, szybka w montażu, a dodatkowo estetyczna i wygodna w użytkowaniu.

Na parterze zmieściła się niewielka część dzienna, kuchnia oraz łazienka z prysznicem. Dodatkowa przestrzeń mogąca pełnić funkcję sypialni została wygospodarowana nad kuchnią.

Budynek powstał w pracowni Marek+Sikora Architektura. Jego autorzy - mgr inż. arch. Andrzej Marek oraz dr Jan Sikora podkreślają że dom jest lekki nie tylko z nazwy:

Budynek jest lekki i przenośny. Składa się z 8 prefabrykowanych elementów skręcanych w docelowej lokalizacji domu. LIGHTHOUSE jest także „lekki” wizualnie. Projektując budynek staraliśmy się usunąć wszelkie zbędne elementy, pozostawiając samą esencję niewielkiego domku wypoczynkowego. Budynek jest lekki – bo otwarty na otaczający krajobraz. Zawieszony nieco ponad terenem oferuje duże przeszklenia i dwa rozległe tarasy zachęcające do interakcji z otoczeniem.

Elewacje zostały wykonane z drewnianych elementów tworzących rodzaj poziomych listewek. Cześć z nich została nieco wysunięta przed lico elewacji i tworzy rodzaj rusztu częściowo osłaniające duże przeszklone partie budynku i wyciszające przestrzeń jednego z tarasów.

ZOBACZ PROJEKT >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Domek Baby Jagi. Więcej o tym projekcie przeczytaszTUTAJ.

Skomentuj:

Light house - lekki i mobilny dom na lato